dobra komunikacja w firmie

4 kroki do skutecznej komunikacji w firmie

Komunikacja w firmie

Masz problem z artykułowaniem swoich potrzeb? Jest Ci głupio i nieswojo ciągle zwracać uwagę swoim pracownikom? A może jesteś po tej drugiej stronie i brak Ci jasnych komunikatów co robić, w jaki sposób pracować? Poznaj powody, dla których powinieneś zadbać o dobrą komunikację w firmie.

Dlaczego powinieneś dokonać wszelkich starań, by komunikacja w Twojej firmie była na jak najlepszym poziomie?

Dobra komunikacja w firmie powinna być stałym priorytetem każdego przedsiębiorcy. Dzięki dobrze rozwiniętym umiejętnościom komunikacyjnym można sprawnie przydzielać pracę do wykonania pracownikom oraz sprawiedliwie rozliczać ich z wykonanej pracy. Gdy relacje z pracownikami są zaburzone, pracodawca ma problem z artykułowaniem swoich oczekiwań, pracownicy nie pracują tak jak powinni… klient od razu to zauważy. I zmyje to z jego oczu  profesjonalny wizerunek Twojej firmy.

Po czym rozpoznać, że komunikacja w firmie jest na słabym poziomie?
  • pracodawca nie wie, co robią jego pracownicy
  • pracownicy nie wiedzą jaką pracę mają do wykonania
  • kilka osób nieświadomie robi tą samą czynność
  • pracodawca jest przygnębiony, że żaden pracownik nie spełnia jego oczekiwań
  • w firmie panuje totalny brak efektywności
  • często dochodzi do nieporozumień
  • panuje nerwowa atmosfera
  • pracownicy z niewiadomych powodów nie wywiązują się ze swoich obowiązków
Jak poprawić komunikację w firmie?

Od dobrej komunikacji, dzielą Cię 4 kroki. Zmień to! Przetestuj bezpłatnie system Comoveo CRM! 

Sposoby, które poprawią komunikację w Twojej firmie!

„Zadania”
Przydzielaj zadania pracownikom na konkretny dzień, konkretną godzinę. Każde utworzone zadanie dla pracownika, wyświetli mu się. Dzięki temu możesz mieć pewność, że nie usłyszysz już słów „nie mówił mi pan, że mam to zrobić”, „zapomniałam”, „to było na dziś do zrobienia, myślałem że na jutro”. Za pomocą zadań w jasny i zrozumiały sposób poinformujesz pracownika o pracy, którą ma do wykonania, a po upływie terminu będziesz mógł go z niego sprawiedliwie rozliczyć.

„Chat”
Nie wiesz czym się w danej chwili zajmuje Twój pracownik? Skontaktuj się z nim w dowolnym momencie za pomocą firmowego komunikatora.

„Tablica”
Bądź z pracownikami w stałym kontakcie. To najlepszy sposób, żeby ich lepiej poznać. Tablica to idealne narzędzie do omawiania grupowo różnych sytuacji lub problemów, które miały miejsce z klientami. Jest to również świetne miejsce do podzielenia się różnymi linkami z ciekawą treścią, naradzania się.

„Notatki”
Notatki to świetne narzędzie do walki z „wymówkowiczami”! Koniec z powtarzaniem się i niekomfortowymi sytuacjami, kiedy pracownicy nie wypełniają Twojej prośby! Zacznij kierować informacje do pracowników za pomocą notatki. Każda notatka wyświetli się pracownikowi, którego dotyczy oraz pracownik ten otrzyma powiadomienie sms. Co więcej odpowiedni czas przed zbliżającym się wydarzeniem (spotkaniem biznesowym, wyjazdem), pracownik dostanie przypomnienie od systemu.

Podsumowanie

Za dobrą komunikację w firmie odpowiadają dwie strony – pracownik oraz pracodawca. Każdy z nich powinien poprawnie odgrywać swoją rolę – pracodawca kierować zespołem a zespół starannie wykonywać przydzielone polecenia. Dobrym narzędziem do poprawienia komunikacji i relacji w firmie jest system Comoveo CRM. Przekonaj się sam! Przetestuj bezpłatnie system i zobacz jak ułatwi życie Tobie i Twoim pracownikom.

Zobacz również:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Natalia

Natalia

Właścicielka kilku sklepów internetowych. Prywatnie zwariowana mama dwójki kotów oraz miłośniczka gotowania.

Sprawdź potencjał i nowe możliwości, jakie oferuje Ci Comoveo CRM!

14 dni za darmo, bez zobowiązań