CRM dla freelancera

Zobacz jakie funkcjonalności przygotowaliśmy dla wolnego strzelca.

Freelanceria to coraz popularniejsza forma podejmowania pracy.
Freelancer wykonuje zlecone zadania, sam wszystko organizuje i ustala.
Bycie własnym szefem wymaga samodyscypliny i zaangażowania.
Freelancer czyli wolny strzelec, musi być też jednocześnie księgowym i handlowcem.
CRM dla osoby pracującej na własny rachunek to doskonałe rozwiązanie.

freelancer przy komputerze

Efektywne pozyskanie klienta, co zwiększa szanse sprzedaży

Wzrost sprzedaży wymaga odpowiedniej strategii, aby osiągnąć cel należy wykorzystać wszystkie możliwe rozwiązania, takimi są szanse sprzedaży z systemem CRM.
Poprzez automatyczną integrację z siecią internetową, również z Facebookiem, LinkedIn i wieloma innymi, można w CRM zarządzać kolejnymi interakcjami z daną osobą. Integracja pomaga dbać o relacje z klientami pozyskanymi w ramach reklam kontaktowych na Facebooku i innych portalach.
Dzięki systemowi CRM nie trzeba ręcznie pobierać kontaktów i zapisywać, zostaną one automatycznie dostępne w systemie.
Za pomocą CRM można łączyć się z osobami zainteresowanymi współpracą.

mechanizm ofertowania
baza klientów

Tworzenie ofert staje się łatwe, szybkie i przyjemne.

Stworzenie dobrej oferty jest zawsze czasochłonne, tym bardziej tworzenie ich dla kilku klientów. Dzięki CRM, aby stworzyć ofertę trzeba poświęcić zaledwie dwie minuty. Mając gotową ofertę, w prosty sposób można przekształcić ją w zlecenie, bez straty czasu. Zamiast poświęcać mnóstwo czasu na sporządzanie ofert dla klienta, można zająć się pozyskiwaniem kolejnych a tym samym budowaniem swojej marki.
System CRM zaopatrzony jest w funkcję tworzenia szablonów. Gotowe szablony można bardzo szybko użyć dla kolejnych firm czy klientów, bez konieczności tworzenia ich na nowo.

Uporządkowana baza firm

Każdy marzy o pozyskaniu jak największej liczby stałych klientów. Freelancer wie, że musi dobrze znać klientów i ich preferencje. Wiedza na temat klientów zaczyna się od stworzenia określonej bazy. System CRM pozwala na stworzenie takiej bazy klientów w jednym miejscu. Każdy klient posiada swój profil, dzięki któremu oferty są spersonalizowane i konkretne. Każdy profil klienta zawiera jego dane teleadresowe, numer PESEL, czy NIP.
Założenie profilu w znacznym stopniu przyczynia się do poprawy relacji biznesowych.
Tworząc profil, ma możliwość analizowania potrzeb każdego klienta z osobna.

lista zadań do zrobienia
faktura w comoveo crm

CRM oprócz wspierania kampanii marketingowej i sprzedażowej, zajmuje się obsługą po-sprzedażową.

Freelancer może samodzielnie grupować własne zadania i działania z podziałem na etapy, definiować przypomnienia i planować kolejne z zastosowaniem terminarzy.
System pozwala na określenie własnych widoków.
Obsługa zleceń i związane z nią dokumenty są przechowywane w bazie i udostępniane uprawnionemu użytkownikowi.
Dzięki CRM można rejestrować czas pracy i lepiej nim zarządzać. Wszystko zostaje dokładnie określone i zmierzone. Funkcja rejestrowania jest przydatna, kiedy rozliczenia z klientami i wystawianie ofert są oparte o czas pracy.

Automatyzujemy pracę

Pozyskiwanie klientów, oferowanie i sprzedaż, wiążą się z wieloma formalnościami. Z systemem zarządzania relacji z klientami, księgowość staje się mniej czasochłonna i skomplikowana.
Mając pełen obraz klienta, jego historię zakupów i raport płatności, można wystawić fakturę.
Program w pełni pomaga przejść przez cały proces z uwzględnieniem wszystkich informacji.
Wygenerowany dokument jest czytelny dla odbiorcy. Istotne informacje np. data wystawienia, termin płatności, kwoty są łatwe do odnalezienia.
Często faktura jest poprzedzona wystawieniem oferty.
Zawartość tych dokumentów jest zwykle zbliżona do zawartości faktury, dlatego zamiast pisać kolejny dokument- można zaoszczędzić czas i utworzyć kolejny dokument z poprzedniego.

baza dokumentów
faktura w comoveo crm

Baza dokumentów

Obieg dokumentów z systemem CRM to sama przyjemność. System przyspiesza rejestrację zleceń i faktur, oszczędzając przy tym dużo czasu.
Dokumenty i ważne pliki przechowywane są na wirtualnym dysku.
Wszystkie pliki zapisane w chmurze są bezpieczne a dostęp do nich, jest możliwy nawet z telefonu komórkowego. System zatem pozwala na wprowadzenie skutecznej kontroli wydatków i zarządzania bazą klientów.

Automatyzujemy pracę - baza dokumtów

Ciągły ruch, podróże, wyjazdy służbowe, nie muszą już ograniczać freelancera. Dzięki aplikacji mobilnej, można z jednego miejsca wykonać rozmowę telefoniczną, wysyłać, odbierać e-maile i zarządzać finansami. Dzięki mobilności systemu, większość wolnych strzelców znajduje klientów w serwisach społecznościowych i komunikuje się z każdego miejsca. Sposób ten, nie wymaga absorbowania dużej ilości czasu i pieniędzy. Możliwość dodawania i przeglądania swoich ogłoszeń, daje duże możliwości. CRM pozwala na wyświetlanie kontaktów w czasie rzeczywistym i szybciej inicjować interakcje. Korzystanie z systemu mobilnego pozwala na efektywną pracę nawet poza biurem.

baza dokumentów

Aby utrzymać klienta na dłużej i zapewnić sobie jego lojalność, należy wyprzedzać jego oczekiwania. Aktualna sytuacja na rynku sprawia, że zastosowanie systemu informatycznego CRM może gwarantować freelancerowi osiągnięcie sukcesu.
Zastosowanie systemu pomaga obniżyć koszty działalności freelancera, a także zwiększyć zysk.

Comoveo ułatwia pracę

Przenieś zarządzanie swoją firmą budowlaną na nowy poziom, łącząc obecne kompetencje zespołu z efektywnymi procesami i przyjazną aplikacją.

14 dni za darmo, bez zobowiązań