Comoveo CRM dla firmy budowlanej

Dużo bardziej efektywna sprzedaż i współpraca z klientami pozbawiona stresu.

crm dla branży budowlanej

Z możliwości naszego oprogramowania dla budownictwa korzystają zarówno biura projektowe oraz firmy budowlane, jak i wykonawcy usług wykończeniowych, producenci sprzętu oraz materiałów budowlanych. Warto więc wspomnieć w kilku zasadniczych punktach, jakie praktyczne zastosowanie i korzyści przynosi oprogramowanie CRM w firmach budowlanych.

Przejrzyste oferty i wyceny

Comoveo CRM zapewnia grupowanie ofert do konkretnych inwestycji oraz dodawanie niezbędnych dokumentów, specyfikacji, ekspertyz – jako załączniki do oferty.
Wszystko zapisujesz w chmurze danych, możesz więc działać bez względu na to czy jesteś w biurze czy w terenie. Zadbaliśmy o to, by system automatycznie i szybko składał oferty, zamieszczając w nich wszelkie wprowadzone na dysk wirtualny informacje i opisy wraz z grafikami i zdjęciami. Ostatecznie powstaje profesjonalnie przygotowany i bardzo dobrze wyglądający PDF z ofertą. Wszyscy wiemy, jak bardzo istotny wpływ ma prezentacja oferty na podejmowanie decyzji zakupowych przez potencjalnych klientów. Szczególnie kiedy została przygotowana bardzo szybko i wysłana na czas.

baza klientów firmy budowlanej

Spójna i pogrupowana baza kontrahentów

Uporządkowana baza kontrahentów i jasny podział uprawnień do ich obsługi to podstawa do efektywnego działania i współpracy.
Unikamy w ten sposób prowadzenia równoległych rozmów z Klientami i angażowania wielu pracowników w ten sam proces handlowy. Warto dodać, że system Comoveo umożliwia opisywanie Klientów różnymi parametrami (np. czym jest zainteresowany, tematyka newslettera, wielkość firmy, język komunikacji, potencjał itp.), które następnie można wykorzystać do raportowania i ich wyszukiwania. Dzięki temu możemy prowadzić działania handlowo-marketingowe na wyselekcjonowanej grupie kontrahentów.

Planowanie zadań oraz wspólne kalendarze

Planowanie działań i realizacja planów aktywności handlowych (np. ilość wykonanych wizyt handlowych czy telefonów) to sprawy dla handlowca podstawowe.
Tu Comoveo sprawdza się idealnie. Pozwala pracownikom porządkować swoje zadania, optymalizować trasy i częstotliwość wizyt handlowych. Współdzielenie kalendarzy pozwala również na monitorowanie aktywności innych pracowników, dzięki czemu można prowadzić i koordynować skuteczniej działania handlowe w firmie. Pracownicy natomiast, zwolnieni są z obowiązku przygotowywania czasochłonnych raportów codziennej aktywności ze względu na analityczne możliwości programu CRM, który takie raporty generuje automatycznie.

kalendarz zadań firmy budowlanej
faktury dla branży budowlanej

Fakturowanie na podstawie oferty

Gdy oferta zostanie zaakceptowana przez inwestora, konieczne jest natychmiastowe zafakturowanie oferty.
Wystawienie faktury proforma, faktury zaliczkowej czy końcowej odbywa się w ComoveoCRM szybko i przejrzyście. Aplikacja w jednym czasie pozwala wystawiać fakturę (do której dane są zaczytywane automatycznie) i przeglądać dokument oferty. Docelowo każda uprawniona osoba będzie wiedziała, do której oferty zostały już wystawione faktury oraz czy cały proces zlecenia został zakończony.

Baza dokumentów

Wdrożenie systemu CRM to idealna okazja do uporządkowania bazy dokumentów (plików), które przechowywane są często na różnych komputerach i bez koniecznych zabezpieczeń. 
Wprowadzenie przepisów RODO dodatkowo zaostrzyło wymogi dotyczące procedur przetwarzania danych i udostępniania ich poszczególnym pracownikom. ComoveoCRM powala na stworzenie katalogów dokumentów ze zdefiniowanymi prawami do ich odczytu. Kolejną korzyścią z posiadania wspólnej bazy dokumentów jest możliwość łatwej aktualizacji plików – dzięki czemu pracownicy korzystają zawsze z aktualnych wersji dokumentu.

dokumenty, umowy dla firmy budowlanej

Sprawdź potencjał i nowe możliwości, jakie oferuje Ci Comoveo CRM!

14 dni za darmo, bez zobowiązań