CRM dla firmy handlowej

Zobacz jakie funkcjonalności przygotowaliśmy dla Twojej firmy handlowej

Jeszcze nie tak dawno skrót CRM był dla wielu firm ciągiem nic nieznaczących znaków. Obecnie skrót ten jest już powszechnie znany, natomiast warto przypomnieć jakie praktyczne zastosowanie i korzyści przynosi oprogramowanie CRM w firmach handlowych. Mówimy tu zarówno o dużych przedsiębiorstwach posiadających regionalne oddziały oraz mobilnych handlowców jak i tych mniejszych – często rodzinnych firmach.

agencja nieruchomości

Planowanie zadań oraz wspólne kalendarze

​Istotnym elementem pracy handlowca jest planowanie swoich działań i realizacja planów aktywności handlowych (np.: ilość wykonanych wizyt handlowych czy telefonów). Comoveo to narzędzie, które pozwoli pracownikom uporządkować swoje zadania, optymalizować trasy i częstotliwość wizyt handlowych. Współdzielenie kalendarzy pozwala również na monitorowanie aktywności innych pracowników, dzięki czemu można prowadzić i koordynować skuteczniej działania handlowe w firmie. Pracownicy natomiast, zwolnieni są z obowiązku przygotowywania czasochłonnych raportów codziennej aktywności ze względu na analityczne możliwości programu CRM.

lista zadań do zrobienia
baza klientów

Spójna i pogrupowana baza kontrahentów

Główny obszar, w którym system CRM pomoże każdemu przedsiębiorcy to uporządkowana baza kontrahentów i jasny podział uprawnień do ich obsługi. Unikamy w ten sposób prowadzenia równoległych rozmów z Klientami i angażowania wielu pracowników w ten sam proces handlowy. Warto dodać, że system Comoveo umożliwia opisywanie Klientów różnymi parametrami (np.: czym jest zainteresowany, tematyka newslettera, wielkość firmy, język komunikacji, potencjał itp.), które następnie można wykorzystać do raportowania i ich wyszukiwania. Dzięki temu możemy prowadzić działania handlowo-marketingowe na wyselekcjonowanej grupie kontrahentów.

Baza dokumentów

Warto przy okazji wdrażania systemu CRM uporządkować bazę dokumentów (plików), które przechowywane są często na różnych komputerach i bez koniecznych zabezpieczeń. Wprowadzenie przepisów RODO, dodatkowo zaostrzyło wymogi dotyczące procedur przetwarzania danych i udostępniania ich poszczególnym pracownikom. System CRM jakim jest Comoveo powala na stworzenie katalogów dokumentów ze zdefiniowanymi prawami do ich odczytu – dzięki temu w każdej firmie można łatwiej zarządzać dużą ilością plików dzieląc je na kategorie (np: Dokumenty poufne, CV, Przetargi, Cenniki, Oferty, Umowy, Kalkulacje itp.). Kolejną korzyścią z posiadania wspólnej bazy dokumentów jest możliwość łatwej aktualizacji plików – dzięki czemu pracownicy korzystają zawsze z aktualnych wersji dokumentu.

baza dokumentów
mobilność comoveo

Mobilność

Trudno w dzisiejszych czasach wyobrazić sobie pracę bez stałego dostępu do sieci internet – a co za tym idzie do wiedzy o Klientach. CRM dla firmy handlowej to system gwarantujący dostęp do pełnej informacji o Kliencie online z dowolnego miejsca i urządzenia. Ponieważ nie zawsze jest miejsce i czas na korzystanie z komputera czy laptopa, coraz częściej system CRM jest używany na tablecie czy smartfonie. Comoveo umożliwia nie tylko na dostęp do takich danych jak: karta klienta, notatki, korespondencja e-mail czy zadania, ale również pozwala na mobilne przygotowywanie dokumentów handlowych (np.: ofert). Jeżeli system Comoveo.CRM jest zintegrowany z systemem ERP, to handlowiec ma możliwość sprawdzenia stanu rozliczeń z Klientem czy dostępność towaru na magazynie.

Comoveo ułatwia pracę

Przenieś swój zespół na nowy poziom, łącząc obecne kompetencje zespołu sprzedaży z efektywnymi procesami i przyjazną aplikacją.

14 dni za darmo, bez zobowiązań