CRM dla firmy handlowej

Zarządzanie sprzedażą i procesem obsługi klientów to kwintesencja systemu CRM, jest więc to oprogramowanie stworzone dla Twojej firmy handlowej!

sprzedaż produktów

Jeszcze nie tak dawno skrót CRM był dla wielu firm ciągiem nic nieznaczących znaków. Obecnie skrót ten jest już powszechnie znany. Natomiast warto przypomnieć, jakie praktyczne zastosowanie i korzyści przynosi oprogramowanie CRM w firmach handlowych. Mówimy tu zarówno o dużych przedsiębiorstwach, posiadających regionalne oddziały, oraz mobilnych handlowców jak i tych mniejszych – często rodzinnych firmach.

kalendarz zadań firmy budowlanej

Planowanie zadań oraz wspólne kalendarze

​Istotnym elementem pracy handlowca jest planowanie swoich działań i realizacja planów aktywności handlowych (np.: ilość wykonanych wizyt handlowych czy telefonów).
Comoveo to narzędzie, które pozwoli pracownikom uporządkować swoje zadania, optymalizować trasy i częstotliwość wizyt handlowych. Współdzielenie kalendarzy pozwala również na monitorowanie aktywności innych pracowników, dzięki czemu można prowadzić i koordynować skuteczniej działania handlowe w firmie. Pracownicy natomiast, zwolnieni są z obowiązku przygotowywania czasochłonnych raportów codziennej aktywności ze względu na analityczne możliwości programu CRM.

Planowanie zadań oraz wspólne kalendarze

Istotnym elementem pracy handlowca jest planowanie swoich działań i realizacja planów aktywności handlowych. Na przykład: ilość wykonanych wizyt handlowych czy telefonów.
Comoveo to narzędzie, które pozwoli pracownikom uporządkować swoje zadania, optymalizować trasy i częstotliwość wizyt handlowych. Współdzielenie kalendarzy pozwala również na monitorowanie aktywności innych pracowników. Dzięki czemu można prowadzić i koordynować skuteczniej działania handlowe w firmie. Pracownicy natomiast, zwolnieni są z obowiązku przygotowywania czasochłonnych raportów codziennej aktywności ze względu na analityczne możliwości programu CRM.

kalendarz zadań firmy budowlanej
baza klientów firmy

Spójna baza kontrahentów

Możliwość tworzenia baz klientów pozwala na oferowanie w pełni spersonalizowanej oferty handlowej.
Taka oferta powstaje w oparciu o dotychczasowe doświadczenie najlepszych handlowców w Twojej firmie, którzy wiedzą, jak przyciągnąć uwagę klientów i zrobić dobre, pierwsze wrażenie. Dzięki Comoveo handlowcy będą mieli ułatwione zadanie, bo od tego momentu wszystkie oferty stworzą bezpośrednio w systemie Comoveo.

dokumenty, umowy dla firmy

Baza dokumentów

Warto przy okazji wdrażania systemu CRM uporządkować bazę dokumentów (plików), które przechowywane są często na różnych komputerach i bez koniecznych zabezpieczeń.
Wprowadzenie przepisów RODO, dodatkowo zaostrzyło wymogi dotyczące procedur przetwarzania danych i udostępniania ich poszczególnym pracownikom. System CRM jakim jest Comoveo powala na stworzenie katalogów dokumentów ze zdefiniowanymi prawami do ich odczytu – dzięki temu w każdej firmie można łatwiej zarządzać dużą ilością plików, dzieląc je na kategorie (np: Dokumenty poufne, CV, Przetargi, Cenniki, Oferty, Umowy, Kalkulacje itp.). Kolejną korzyścią z posiadania wspólnej bazy dokumentów jest możliwość łatwej aktualizacji plików – dzięki czemu pracownicy korzystają zawsze z aktualnych wersji dokumentu.

Baza dokumentów

Warto przy okazji wdrażania systemu CRM uporządkować bazę dokumentów (plików). Które przechowywane są często na różnych komputerach i bez koniecznych zabezpieczeń.
Wprowadzenie przepisów RODO, dodatkowo zaostrzyło wymogi dotyczące procedur przetwarzania danych i udostępniania ich poszczególnym pracownikom. System CRM jakim jest Comoveo powala na stworzenie katalogów dokumentów ze zdefiniowanymi prawami do ich odczytu. Dzięki temu w każdej firmie można łatwiej zarządzać dużą ilością plików, dzieląc je na kategorie. Na przykład: Dokumenty poufne, CV, Przetargi, Cenniki, Oferty, Umowy, Kalkulacje itp. Kolejną korzyścią z posiadania wspólnej bazy dokumentów jest możliwość łatwej aktualizacji plików. Dzięki czemu pracownicy korzystają zawsze z aktualnych wersji dokumentu.

dokumenty, umowy dla firmy
telefon z aplikacją comoveo

Mobilność

Dzięki aplikacji mobilnej Comoveo, Twój telefon stanie się jeszcze bardziej użyteczny.
Comoveo CRM dla firmy handlowej to system gwarantujący dostęp do pełnej informacji o kliencie online z dowolnego miejsca i urządzenia. Ponieważ nie zawsze jest miejsce i czas na korzystanie z komputera czy laptopa, coraz częściej system CRM jest używany na tablecie czy smartfonie. Comoveo umożliwia nie tylko dostęp do takich danych jak: karta klienta, notatki, korespondencja e-mail czy zadania, ale również pozwala na mobilne przygotowywanie dokumentów handlowych (np.: ofert). Jeżeli system Comoveo CRM jest zintegrowany z systemem ERP, to handlowiec ma możliwość sprawdzenia stanu rozliczeń z klientem czy dostępność towaru na magazynie.

Sprawdź potencjał i nowe możliwości, jakie oferuje Ci Comoveo CRM!

14 dni za darmo, bez zobowiązań