Program do obsługi firmy szkoleniowej

Zobacz jakie funkcjonalności przygotowaliśmy dla firmy organizującej szkolenia.

Żyjemy w czasach, w których coraz większego znaczenia nabiera przetwarzanie dużych ilości zmieniających się dynamicznie danych (tzw. big data). Zdolność do ich efektywnego pozyskiwania i wykorzystania ma natomiast kluczowe znaczenie dla funkcjonowania przedsiębiorstw – nie tylko tych wielkich, ale również mniejszych, działających na rynku lokalnym.

Jednym z niezwykle przydatnych narzędzi, wspomagających obsługę klienta oraz wykorzystywanie zasobów przedsiębiorstwa, są systemy CRM pozwalające na integrowanie wielu kanałów komunikacji, sprawny i niezakłócony przepływ informacji oraz swobodny dostęp do nich z dowolnego miejsca na ziemi. Ich zalety znajdują szerokie zastosowanie również w branży szkoleniowej, oferując cały szereg atutów umożliwiających wykorzystanie pełnego potencjału firmy oraz zapewniając uzyskanie przewagi nad konkurencją m. in. w zakresie:

prelegent szkolenie

Pozyskiwania klienta

Jedną z najważniejszych funkcjonalności systemów CRM jest wspieranie budowania kontaktów i relacji z klientami. Łatwa integracja systemu ze stroną www pozwala na płynny przepływ danych, które mogą obejmować m. in. formularze zapytań, zamówienia, opcję szybkiego kontaktu, czy specyfikację oferowanego produktu. Wszystkie dane gromadzone w ramach strony internetowej są przypisywane do nowego lub istniejącego rekordu w systemie, modyfikowanego w oparciu o udzielane przez zainteresowanego odpowiedzi. Konfigurowanie tablic kaban pozwala na szybkie i skuteczne zarządzanie szansami sprzedaży – ustalając pola wymagane w formularzach szans sprzedażowych, a następnie ustalając etapy procesu sprzedaży możemy też stworzyć odrębne procesy dla każdej z grup oferowanych szkoleń. Po przeprowadzeniu pełnej konfiguracji i integracji proces importowania danych do CRM ze strony www odbywa się całkowicie automatycznie, nie wymagając żadnej ingerencji ze strony administratora systemu.

mechanizm ofertowania
baza klientów

Spójna baza kontrahentów

Możliwość tworzenia baz klientów pozwala na oferowanie spersonalizowanej oferty szkoleniowej powstającej w oparciu o dotychczasową ścieżkę szkoleniową każdego z uczestników, pozwalając na zaoferowanie produktów szkoleniowych jak najlepiej dostosowanych do ich potencjalnych potrzeb i oczekiwań w przyszłości. Szczególnie przydatne mogą okazać się w takim przypadku dane zbierane w oparciu o udzielone przez osoby szkolone zgody marketingowe. Dzięki Profilowi Klienta 360 możliwe jest wyświetlenie wszystkich danych znajdujących się aktualnie w posiadaniu firmy przypisanych do danego kontrahenta w jednym oknie, co dodatkowo ułatwia i usprawnia obsługę bieżących działań.

Obsługa szkoleń

Implementacja rozbudowanej karty szkoleń zapewnia sprawną obsługę nawet dużej liczby programów i kursów prowadzonych jednocześnie. Konfigurowalne pola, umożliwiające swobodne modyfikowanie karty oraz zakresu pozyskiwanych danych, pozwalają na wprowadzanie różnorodnych informacji dotyczących organizowanego projektu. Wykorzystanie opcji kalendarza ułatwi nadzór nad prawidłowym przebiegiem przygotowania wielu szkoleń jednocześnie, wyświetlając je wszystkie wraz z podziałem na poszczególne dni miesiąca. Wybranie jednego z nich umożliwia przejście bezpośrednio do dotyczącej go karty, natomiast jeżeli mamy do czynienia ze szkoleniem lub kursem powtarzającym się cyklicznie daje możliwość przypisania mu odrębnej kartoteki, ułatwiającej dystrybucję związanych z nim treści i materiałów, takich jak np. pomoce dydaktyczne – w ten sposób nie ma konieczności wielokrotnego wprowadzania tych samych danych do identycznych projektów.

lista zadań do zrobienia
faktura w comoveo crm

Fakturowanie na podstawie odbytego szkolenia

Dedykowany moduł do fakturowania przyczynia się do radykalnego uproszczenia transakcji z klientami, pozwalając na szybkie i łatwe kompletowanie usług oraz wystawianie faktur po ich zakończeniu. Odpowiednie zabezpieczenia oraz możliwość udzielania dostępu do konkretnych danych przez administratora systemu gwarantują pełne bezpieczeństwo przetwarzania newralgicznych informacji, jednocześnie zapewniając sprawny oraz niezakłócony przebieg całego procesu. Intuicyjny interfejs oraz liczne opcje gwarantują łatwość obsługi i szybki dostęp do pożądanych danych (np. po dacie transakcji). Po wybraniu konkretnego klienta jego dane zostaną automatycznie wygenerowane (o ile figurował już wcześniej w bazie danych), mamy też możliwość wybrania określonych usług i ich przypisania do tworzonej faktury, które następnie zostaną zsumowane przez system ustalający kwotę końcową. Istnieje również możliwość edytowania wszystkich pozycji (ich nazw, jednostek itd.) oraz utworzenia przypomnienia o zbliżającym się terminie płatności wysyłanego e-mailem lub SMS-em.

Obieg dokumentów

Zastosowany system obiegu dokumentów pozwala na wygodne ustalanie sposobu, czasu oraz zakresu przetwarzania danych jak również precyzyjne określenie poszczególnych osób które mają mieć do nich dostęp. Dzięki jego pełnej integracji z systemem CMR cały proces przebiega sprawnie i bezpiecznie, pozwalając na swobodny wgląd w umowy i faktury upoważnionym pracownikom. Wykorzystanie dysków wirtualnych oraz opcji przechowywania dokumentów w chmurze gwarantuje również elastyczności prowadzonych działań oraz raportowania.

baza dokumentów
mobilność comoveo

Mobilnie

Aplikacja mobilna wpisuje się doskonale w potrzeby i oczekiwania rynku, któremu bliskie jest hasło „mobile first”. Zintegrowanie kluczowych funkcjonalności w oprogramowaniu przeznaczonym do wykorzystania w smartfonach i tabletach pozwala na korzystanie ze zgromadzonych danych oraz wprowadzanie nowych z dowolnego miejsca na ziemi, o dowolnej porze – fizyczne granice przestają istnieć, pozwalając na jeszcze skuteczniejsze działanie specjalistom działu sprzedaży.

Comoveo ułatwia pracę

Przenieś zarządzanie swoją firmą budowlaną na nowy poziom, łącząc obecne kompetencje zespołu z efektywnymi procesami i przyjazną aplikacją.

14 dni za darmo, bez zobowiązań