Aplikacja CRM dla fotowoltaiki

Zobacz jakie funkcjonalności przygotowaliśmy dla Twojej firmy z branży fotowoltaicznej

Twoja firma zajmuje się fotowoltaiką,  masz mnóstwo pracy.

Wykorzystaj nasz system do tego aby szybciej przygotować ofertę, nie przegapić spotkania z klientem a przede wszystkim mieć zapisaną całą historię korespondencji z nim. 

Obok w przewijalnym oknie możesz zobaczyć jak mogłaby wyglądać oferta stworzona przez Ciebie dla Twojego klienta.

Poniżej przedstawiamy domyślny flow firmy z Twojej branży.

Kontaktuje się z Tobą klient i składa zapytanie,

  1. Sporządzasz dla niego ofertę
  2. Spotykacie się osobiście albo zdalnie aby omówić szczegóły lub uwzględnić poprawki w ofercie
  3. Podpisujecie umowę, klient wpłaca zaliczkę
  4. Rozpoczynasz kompletowanie zamówienia
  5. Umawiasz się na montaż
  6. Montujesz
  7. Zamykasz zlecenie
  8. Raz na jakichś czas składana jest reklamacja na użyte produkty lub wykonaną usługę.

Jeśli flow jest u Ciebie podobny, to mamy dobrą wiadomość:

Bez większych prac przygotowawczych możesz wdrożyć naszą aplikację również u siebie w firmie.

Poniżej funkcjonalności, które pozwolą wyróżnić się Tobie na tle konkurencji.

Przejrzyste oferty i wyceny

Uważamy, że profesjonalne podejście do obsługi klienta jest bardzo ważne w każdej szanującej się firmie. Dlatego nasz produkt, pozwala przygotować w bardzo prosty sposób ofertę dla klienta. Jej prezentacja ma bardzo istotny wspływ na podejmowanie decyzji zakupowych przez potencjalnych klientów. Comoveo CRM zapewnia grupowanie ofert do konkretnych inwestycji oraz dodawanie niezbędnych dokumentów, specyfikacji, ekspertyz – jako załączniki do oferty.

mechanizm ofertowania
baza klientów

Spójna i pogrupowana baza kontrahentów

Główny obszar, w którym system CRM pomoże każdemu przedsiębiorcy to uporządkowana baza kontrahentów i jasny podział uprawnień do ich obsługi. Unikamy w ten sposób prowadzenia równoległych rozmów z Klientami i angażowania wielu pracowników w ten sam proces handlowy. Warto dodać, że system Comoveo umożliwia opisywanie Klientów różnymi parametrami (np.: czym jest zainteresowany, tematyka newslettera, wielkość firmy, język komunikacji, potencjał itp.), które następnie można wykorzystać do raportowania i ich wyszukiwania. Dzięki temu możemy prowadzić działania handlowo-marketingowe na wyselekcjonowanej grupie kontrahentów.

Planowanie zadań oraz wspólne kalendarze

Istotnym elementem pracy handlowca jest planowanie swoich działań i realizacja planów aktywności handlowych (np.: ilość wykonanych wizyt handlowych czy telefonów). Comoveo to narzędzie, które pozwoli pracownikom uporządkować swoje zadania, optymalizować trasy i częstotliwość wizyt handlowych. Współdzielenie kalendarzy pozwala również na monitorowanie aktywności innych pracowników, dzięki czemu można prowadzić i koordynować skuteczniej działania handlowe w firmie. Pracownicy natomiast, zwolnieni są z obowiązku przygotowywania czasochłonnych raportów codziennej aktywności ze względu na analityczne możliwości programu CRM.

lista zadań do zrobienia
faktura w comoveo crm

Fakturowanie na podstawie oferty

Gdy nasza oferta zostanie zaakceptowana przez inwestora, konieczne jest zafakturowanie oferty. Wystawienie faktury Pro Forma, faktury zaliczkowej czy końcowej odbywa się w ComoveoCRM w sposób bardzo przejrzysty i szybki. Aplikacja w jednym czasie pozwala wystawiać fakturę (do której dane są zaczytywane automatycznie) i przeglądać dokument oferty. Docelowo każda uprawniona osoba będzie wiedziała do której oferty zostały już wystawione faktury oraz czy cały proces zlecenia został zakończony.

Baza dokumentów

Warto przy okazji wdrażania systemu CRM uporządkować bazę dokumentów (plików), które przechowywane są często na różnych komputerach i bez koniecznych zabezpieczeń. Wprowadzenie przepisów RODO, dodatkowo zaostrzyło wymogi dotyczące procedur przetwarzania danych i udostępniania ich poszczególnym pracownikom. System CRM jakim jest Comoveo powala na stworzenie katalogów dokumentów ze zdefiniowanymi prawami do ich odczytu. Kolejną korzyścią z posiadania wspólnej bazy dokumentów jest możliwość łatwej aktualizacji plików – dzięki czemu pracownicy korzystają zawsze z aktualnych wersji dokumentu.

baza dokumentów

Comoveo ułatwia pracę

Przenieś zarządzanie swoją firmą budowlaną na nowy poziom, łącząc obecne kompetencje zespołu z efektywnymi procesami i przyjazną aplikacją.

14 dni za darmo, bez zobowiązań