foto_60

Jesteś przedsiębiorczym detektywem czy biznesowym mistrzem?

Na tropie rozwiązań

W dobie automatyzacji wielu aspektów życia, z pewnością odczuwasz rosnącą presję, by działać szybciej, sprawniej i efektywniej. Jeśli prowadzisz firmę, a Twój sukces zależy od nastrojów klienta, towarzyszy Ci ciągły strach przed niepowodzeniem. Zarządzanie firmą to proces ciągły. W trakcie jej działania, w miarę rozwoju firmy zdarzą się różne sytuacje. W niektórych będziesz miał wrażenie, że problemy nawarstwiają się, a ich rozwiązanie graniczy z cudem. Nie martw się, nie jesteś sam.

Błędy kosztują

Wszelkie dodatkowe, a zbędne działania w firmie, Twoje jak i Twoich pracowników, mogą generować liczne straty. Nie tylko ekonomiczne. Poszukiwanie dokumentów, ciągłe układanie faktur i umów w teczkach, brak informacji na jakim etapie jest realizowany projekt – to „puste” przebiegi. Na pozór wydają się błahe, zabierają jednak czas, który mógłby zostać zainwestowany w inne, bardziej produktywne czynności. Dlatego zastanów się, czy wprowadzenie aplikacji CRM, jako wsparcia dla usprawniania procesów w firmie, nie byłoby dobrym rozwiązaniem?
 

Ciężar powtarzalnych czynności.

Kierat codziennych zadań wprowadza nas w stan automatycznie wykonywanych czynności. Poruszamy się wśród obowiązków, aż do chwili popełnienia błędu, który często nas mocno zaskakuje.
 
W firmach, szczególnie w tych, gdzie bardzo ważnym jest prawidłowy obieg informacji. A wiemy, że te wciąż napływają i pochodzą z wielu różnych źródeł. Bardzo ważny jest zapis wszelkich danych i ich archiwizacja.
A może zastanawiałeś się, kiedy dochodzi do sytuacji, gdy klient rezygnuje z usługi? Często dzieje się tak, ponieważ nie doczekał się odpowiedzi, bądź został obsłużony w niewłaściwy sposób. Wystarczy pomylić klientów, nie zapisać prawidłowo danych, zgubić nr telefonu lub nie wysłać oferty na czas.
 

Nie pozwól, by proces obsługi klienta był dziurawym workiem na jego życzenia!

 
Wszelki kontakt z klientem (zapytania, notatki, szczegóły ofert, terminy realizacji, dane kontaktowe) – nie może zniknąć w momencie odłożenia słuchawki telefonicznej lub odczytania e-mail. Pula szans sprzedażowych nie może mieć dziur, przez które będą one mogły wyciekać. Dlatego zautomatyzowanie procesu gromadzenia informacji pomoże zwiększyć efektywność obsługi klienta. Wdrożenie systemu informatycznego CRM, usprawnia nie tylko codzienne czynności w biurze. Pozwala efektywnie wykorzystywać czas, planować go. Zwiększa profesjonalizm i efektywność działań Twojego biznesu. Przedkłada się na bezpośredni, finansowy zysk Twojej firmy. 
 

Co daje sprawnie wdrożony system Comoveo CRM?

  • Poprawiona organizacja pracy wewnętrznej
  • Usprawniony proces sprzedaży
  • Planowanie i kontrola zadań
  • Pozyskiwanie nowych klientów
  • Stała obsługa klienta (również po-serwisowa)
  • Minimalizacja kosztów
  • Pełny dostęp do danych w każdej chwili
 
Dlatego ważne jest, by dobrze wybrać system informatyczny CRM. Jedynie dedykowany, w pełni spersonalizowany system,  pozwoli na szybkie i intuicyjne rozwiązania. Idealną propozycją jest dostępna online aplikacja Comoveo CRM.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Picture of Comoveo CRM

Comoveo CRM

Analizujemy pracę w firmach oraz automatyzujemy procesy. Wypróbuj nas za darmo!

Sprawdź potencjał i nowe możliwości, jakie oferuje Ci Comoveo CRM!

14 dni za darmo, bez zobowiązań