landing page

Landing page w CRM – co może zmienić w Twojej firmie?

Reklamowanie swojej firmy w internecie to złożony proces, do którego można wykorzystywać dziesiątki różnych narzędzi. Niedostatecznie docenianym, a bardzo skutecznym jest Landing page, CRM i połączenie tych dwóch narzędzi. Warto zapoznać się z informacjami, dotyczącymi tego, czym są i w jaki sposób mogą sprawić, że Twoja firma pozyska nowych klientów. Trafienie do grupy użytkowników zainteresowanych konkretnymi usługami stało się możliwe dzięki zbieraniu leadów (spersonalizowanych informacji o potencjalnych klientach). Te nowoczesne sposoby ukazywania reklam stały się istotnym elementem pozyskiwania klientów w większości firm.

Landing page – czym jest?

Landing Page można przetłumaczyć z angielskiego jak: strona lądowania lub docelowa. To strona internetowa danej firmy przygotowana w taki sposób, by trafiali na nią użytkownicy z reklam zamieszczonych w Internecie. W praktyce wygląda to tak, że po kliknięciu baneru zamieszczonego na przykład na Facebooku, newsletterze, Google Adwords, czy Instagramie zostajemy przekierowani na stronę internetową konkretnej firmy. Na landing page widzimy jasną, klarownie przedstawioną ofertę lub inne informacje mające nas skłonić, do podjęcia jakiegoś działania. Na stronie pojawiają się sugestie dotyczące kupna produktu, zarejestrowania się na portalu, pobrania aplikacji, zapisania się do newslettera, czy skorzystania z kodu rabatowego.

Jak przygotować landing page?

Dobra, skutecznie działająca strona landing page powinna posiadać odpowiedni design. Taki, który zachęci użytkowników do pozostania na niej i wykonania konkretnej akcji. Landing page powinno zawierać grafiki, które nie przytłaczają głównego tematu strony, a go uwypuklają. Powinny też ukazywać korzyści, jakie nas czekają ze skorzystania z konkretnej oferty. Powinny zawierać widoczny guzik akcji (tak zwany call to action) lub formularz do wypełnienia. Osoba odwiedzająca landing page nie może zastanawiać się, gdzie powinna kliknąć, by skorzystać z oferty, powinna mieć wszystko „podane na tacy”. Ważnym elementem tego rodzaju stron, jest nieeksponowanie innych ofert, a skoncentrowanie się na tej jednej, najważniejszej, sprecyzowanej dla konkretnego klienta.

Nagłówki!


Kolejnym niezwykle istotnym elementem jest chwytliwy nagłówek. W dużej mierze dzięki niemu klient zdecyduje, czy wyłączyć ladning page czy na nim pozostać. I następnie wypełnić formularz i skorzystać z usługi. Nagłówek powinien być krótki, komunikować zrozumiałe informacje i podkreślać korzyści, jakie możemy mieć ze skorzystania z oferty. Zobacz nasz artykuł o idealnym landingu!

Co to są leady?

Lead to informacja o potrzebie danego klienta. Każda osoba pozostawiająca swoje dane w formularzach kontaktowych. Albo kontaktująca się z daną firmą w dowolny inny sposób, pozostawia o sobie informacje (dane kontaktowe i zainteresowanie produktem lub usługą). Pozyskiwanie leadów stało się niezbędne, by móc skutecznie nakierowywać klientów na usługi i produkty, którymi są zainteresowani.
Leady pozyskuje się dzięki portalom społecznościowym, z rozmów telefonicznych, ankiet, formularzy kontaktowych, eventów i wszelkiego rodzaju działań w internecie.
Wyróżniamy trzy rodzaje leadów: gorący, ciepły i zimny. Podział ten obrazuje stopień gotowości klienta, do skorzystania z usługi lub zakupu produktu.
Im bardziej atrakcyjny lead, tym jego cena wzrasta.
Zgromadzone leady można wykorzystywać do tworzenia list potencjalnych klientów, jako leady sprzedażowe lub do gromadzenie subskrybentów newsletterów.

Jak wykorzystać CRM w tworzeniu landing page?

CRM jest narzędziem umożliwiającym gromadzenie i analizowanie różnego rodzaju danych o potencjalnych i aktualnych klientach. Jest niezwykle pomocny w procesie tworzenia landing page, gdyż te muszą być konstruowane w sposób spersonalizowany, co zapewnia ich skuteczność. W praktyce działa to tak, że dzięki danym zgromadzonym w CRM mamy informacje, który z klientów interesuje się na przykład zakupem telewizora. Umożliwia nam to wyświetlanie na widocznych dla niego stronach, banerów przekierowujących go do landing page, z ofertami promocyjnych telewizorów. Dane zgromadzone dzięki CRM można uporządkować. Wygenerować statystyki i analizować na różne sposoby. Dzięki tej analizie możemy utworzyć grupę docelową posiadającą konkretne potrzeby i właśnie dla nich stworzyć spersonalizowane landing page.

Każda firma chcąca osiągać wysokie wyniki sprzedaży powinna dostosowywać swoją ofertę do grup docelowych klientów. Takie działanie gwarantuje sukces sprzedaży i rozwoju firmy. Sprawdź landing COMOVEO!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Comoveo CRM

Comoveo CRM

Analizujemy pracę w firmach oraz automatyzujemy procesy. Wypróbuj nas za darmo!

Sprawdź potencjał i nowe możliwości, jakie oferuje Ci Comoveo CRM!

14 dni za darmo, bez zobowiązań