Wpis_07.06.2018

Rozwijaj się albo giń!

Jak przetrwać w świecie biznesu!

Już od urodzenia wciąż podejmujemy próby „przetrwania”. Doskonalimy możliwości. Jesteśmy wciąż aktywni, by dostosować nasze predyspozycje indywidualne do warunków. Może nie  żyjemy już w dzikiej głuszy i nie musimy walczyć z dziką zwierzyną. To jednak każdy z nas musi nauczyć się samodzielnie jeść, chodzić i mówić. Mamy swoje etapy rozwoju, cele i ambicje. W miarę czasu – stajemy się dojrzałymi ludźmi, którzy rozpoczynają samodzielne życie. A to właśnie to „samodzielne” okazuje się niezwykłą „dżunglą”. Wybieramy różne ścieżki funkcjonowania. Wielu z nas postanawia, że będzie niezależnym biznesmenem/ bizneswomen. Postanawia założyć swój biznes. Tak rozpoczyna się niejedna historia…

Jesteś przedsiębiorcą – inaczej – „biorcą przedsięwzięć”

Z kilkoma kwestiami nie da się dyskutować. Jeśli założyłeś firmę, posiadasz NIP, REGON , nazwę – tak – jesteś przedsiębiorcą. Jesteś wizjonerem. Masz plan biznesowy i pełen werwy chcesz zawojować świat. Tak, tak świat biznesu. Jednym gestem jesteś w stanie przedstawić swoją ofertę i „powalić” na kolana rzesze klientów. Wbijasz sobie do głowy mantrę: „jestem najlepszy”. Nie bierzesz innej opcji pod uwagę, – jak uda mi się, odniosę sukces! Zaczynasz oferować swój produkt, swoją ofertę. Spływają pierwsze zlecenia, pierwsza większa sprzedaż, pierwsze zarobione pieniądze. Gratuluję! Rozbudowujesz swoją firmę. Sieć kontaktów rozrasta się. Masz coraz więcej pracy, coraz więcej zleceń. Zatrudniasz pracowników, wynajmujesz większe biuro, większy magazyn. Myślisz o globalizacji.

Cudowna wizja prawda?

Wydaje mi się, że całkiem realna. Szczerze powiedziawszy nie ma rzeczy niemożliwych. Musisz sobie jedynie zdać sprawę, że to nie jest jedynie Twoja wizja. Takie plany, marzenia i wizje ma każdy przedsiębiorca. Nie sztuką jednak jest samo „podejmowanie” się zadań realizacji zapotrzebowań rynku. Rozbudowanie jak największej bazy odbiorców, rozbudowa firmy. Tak jak piszę, – biznesmenów/wizjonerów jest całe mnóstwo. Sztuką jest wyróżniać się na tle „podobnych sobie”. Wyróżniać się tak, by to Ciebie klient wybierał, polecał i szukał. Wyróżniać się na tyle, byś to Ty stał się najlepszym towarem na rynku przedsiębiorców. Bądź „na krok” przed wszystkimi, nie myśl, że to Ty szukasz rynków zbytu i klientów. Pozwól by to potrzeba klienta rozwijała Ciebie! Pozwól przełamać panujący model przedsiębiorcy. Zmień się w swojego klienta. Załóż jego przysłowiowe „buty” i odczuj jego potrzeby. Odczuj! Rozumiesz? To „czucie” klienta uczyni Ciebie wyjątkowym kreatorem swojego biznesu.

Bądź „biorcą przedsięwzięć”, dzięki którym będziesz najlepszym produktem na rynku. Produktem, który pasuje na miarę Twojego klienta. Jak to zrobić – czytaj w kolejnych odsłonach naszego bloga.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Comoveo CRM

Comoveo CRM

Analizujemy pracę w firmach oraz automatyzujemy procesy. Wypróbuj nas za darmo!

Sprawdź potencjał i nowe możliwości, jakie oferuje Ci Comoveo CRM!

14 dni za darmo, bez zobowiązań