praca zdalna

Praca zdalna – czyli jak zorganizować pracownikom pracę w domu?

Jak zorganizować pracę zdalną pracownikom? Czy praca z domu może być tak samo efektywna jak praca w biurze? Takie i podobne pytania zadaje sobie coraz więcej pracodawców.

11 marca 2020 roku Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła pandemię COVID-19. Aby ograniczyć drogę rozprzestrzeniania się wirusa, Minister Zdrowia Łukasz Szumowski zalecił wykonywanie pracy zdalnej.

Praca zdalna dotychczas była rzadko praktykowana w Polsce. W związku z tym dla wielu pracodawców i pracowników wdrożenie jej jest totalną nowością oraz abstrakcją. Jak przenieść pracę do domu?

Dla wielu osób, zaistniała sytuacja jest nie lada wyzwaniem. Nic też dziwnego, nie dość że okoliczności są nieprzyjemne i bardzo poważne to jeszcze jest to wszystko nowe i inne niż do tej pory. Tak czy inaczej poradzić sobie trzeba, praca nie może stanąć w miejscu na nieokreślony czas.

Jak zorganizować pracę zdalną pracownikom?

W dużych korporacjach oraz państwowych instytucjach pracownicy zazwyczaj na co dzień pracują w różnych specjalnych systemach. W związku z tym przeniesienie pracy do domu praktycznie nie wiąże się z większymi zmianami. Komunikacja i współpraca z innymi pracownikami przebiega w taki sam sposób, różnica jedynie polega na zmianie otoczenia.

Małe i średnie firmy są w trochę innej sytuacji. Pomimo dostępu do wielu udogodnień technologicznych, sporo firm prowadzonych jest w dalszym ciągu w sposób bardzo tradycyjny. Masa dokumentów w segregatorach, ściany biura w regałach z segregatorami, kalendarz papierowy oraz notesy pełne w zapiskach. Brak kompatybilnych ze sobą programów, tworzenie ofert i faktur w notatniku…

W takim przypadku zorganizowanie pracy zdalnej bez odpowiednich narzędzi jest wyczerpujące i mało efektywne. Problemy zaczynają się już na samym początku – jak zorganizować wszystkich pracowników, jak się skutecznie ze sobą komunikować, aby praca sprawnie szła? Do tego jeszcze pojawia się niepewność i frustracja czy pracownicy na pewno rzetelnie pracują.

Jak w takiej sytuacji zorganizować pracę w domu pracownikom?

Wbrew pozorom nie jest to trudne. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzie, które to umożliwi.

Praca zdalna w systemie Comoveo

W związku z zaistniałą sytuacją na świecie i w Polsce postanowiliśmy wyjść na przeciw wszystkim pracodawcom oraz pracownikom, którzy w tym wyjątkowo trudnym czasie mają problem z zorganizowaniem pracy w domu. Do 30 kwietnia 2020 roku, każda osoba która założy konto w systemie Comoveo otrzyma 2 miesiące bezpłatnego użytkowania zamiast 14 dni testowych.

Pare słów o systemie…

  • System przeznaczony głównie dla małych i średnich firm, za pomocą którego można sprawnie zarządzać firmą i pracownikami oraz obsługiwać klientów od a do z

  • Cała firma w jednym miejscu – dostęp do wszystkich dokumentów, ofert, zleceń, faktur

  • Prosty w obsłudze i bardzo intuicyjny – system stworzony dla każdego, żeby z niego korzystać nie trzeba przechodzić procesu „doktoryzacji”

  • Możliwość zabezpieczenia dokumentów przed pracownikami – właściciel może ograniczyć prawa dostępu pracownikom do wybranych dokumentów

  • Żaden dokument się nie zgubi ani nie ulegnie zniszczeniu np. zalany kawą, herbatą

  • Możliwość pracy zdalnej – dostęp do całej firmy z każdego miejsca na świecie

  • Właściciel firmy może sprawdzić w statystykach ile czasu pracował każdy pracownik, ile ofert przygotował w ciągu dnia, ile procesów sprzedażowych doprowadził do końca

Załóż bezpłatne konto

Facebook
Twitter
LinkedIn
Natalia

Natalia

Właścicielka kilku sklepów internetowych. Prywatnie zwariowana mama dwójki kotów oraz miłośniczka gotowania.

Sprawdź potencjał i nowe możliwości, jakie oferuje Ci Comoveo CRM!

14 dni za darmo, bez zobowiązań