sometric vector office concept illustration. Workplace interior set. The edges are under mask and can be edited.

Nowy wymiar rozwoju biznesu

Zarządzanie emocjami w Twojej firmie – po co?

 Kto To wymyślił?
 
Jak już wcześniej wspomnieliśmy – żyjemy w erze prężnie rozwijających się technologii i nieskończonych możliwości. Świat stał się miejscem dwóch fraz: „chcę mieć” i ” chcę tu i teraz”. Wokół słyszymy: szybciej, więcej, mocniej, wyżej, wydajniej. Możemy mnożyć wymagania wobec siebie jak i wobec wszystkich wokół. Codzienność w świecie biznesu, wygląda niekiedy jak wielka korrida. Areną jest rynek, a trybuny to potencjalni klienci. Zapamiętaj jednak – nie jesteś spłoszonym zwierzęciem, którego los zależy od tego, czy akurat przeciwnik okaże się tym słabszym.  Prowadzenie biznesu to nie bitwa, gdzie każdego dnia musisz się bronić i odpierać ataki konkurencji. Bądź strategiem, elastycznym Ninja, inteligentnym kameleonem, który radzi sobie w każdej sytuacji. Nie pozwól sobie, by chaos, stres i natłok obowiązków niweczył Twój jedyny cel – sukces Twojego przedsięwzięcia!

…a każda „biznesowa” sytuacja…

Wywołuje emocje! Każda – bez wyjątków!

Zauważ – w biznesie tak, jak i w życiu prywatnym – odczuwamy różne stany emocjonalne. Począwszy od zainteresowania, poczucia bezpieczeństwa, spokoju – po strach, złość i gniew. Natłok obowiązków, obciążenie fizyczne i psychiczne pracą wywołuje ogromny stres. Emocje panujące w Twojej firmie wśród pracowników czy Twoje własne – jako szefa, mają nieodzowny wpływ na sukcesy Twojej firmy. Gdyby wykluczyć możliwość przeżywania radości, złości czy smutku to świat stałby w miejscu.

Bingo!

Otóż to. Istnieje klucz do innowacyjnego, a przecież tak prostego zarządzania przedsiębiorstwem. Gdy sobie uzmysłowisz podstawową kwestię – zawsze będziesz na wygranej pozycji. Umiejętność zarządzania emocjami swojego zespołu. Swoimi również – jak i tymi, które wywołujesz u klienta przełoży się bezpośrednio na wyniki ekonomiczne Twojego biznesu. Kreacja pozytywnych relacji zarówno z pracownikiem, jak i z klientem pozwoli Ci sprawnie wpływać na ich emocje. Pozwoli rozpoznać i oceniać odpowiedni sposób reagowania na nie i szybko zmieniać niekorzystną atmosferę.

Informatyczna platforma biznesowa CRM – buforem emocji?

Czy można połączyć tak skrajne sprawy, jak emocje ludzkiej psychiki ze spokojem i opanowaniem „zimnego” systemu informatycznego? A jednak! To własnie w pełni zautomatyzowany, powtarzalny i niezależny od „humorów” system informatyczny jest w stanie łagodzić wiele konfliktów w Twojej firmie. Czy zdajesz sobie sprawę, że jednym ruchem – jak wdrożenie systemu CRM dla obsługi klienta, możesz usprawnić 80% Twoich wewnętrznych procesów zarządzania firmą?

Potrzeba współgrania między emocjami klienta i pracownika, tworzy kulturę firmy. Musisz zadbać o tzw. „zarażanie się emocjami”. Pozytywnymi emocjami! To, w jaki sposób Twój pracownik przedstawi usługę klientom. Czy będzie się smucił, czy będzie uśmiechnięty i przekonujący, przenosi się bezpośrednio na wynik Twojego sukcesu. Kto będzie chciał coś kupić od zdenerwowanego i zestresowanego sprzedawcy? Od sprzedawcy, który przytłoczony jest ilością spraw, informacji, które musi zapamiętać, załatwić – dokończyć? Kooperacja z klientem, musi być skuteczna i efektywna.

Wprowadzona z sukcesem i używana aplikacja Comoveo pozwala wykonać cześć powtarzalnych czynności w sposób automatyczny, nie angażując ani czasu ani zbytniej uwagi człowieka. Takie narzędzie oznacza dużą zmianę w codziennej pracy wielu przedsiębiorstw. Zapewniamy, że przy wielu sytuacjach stresowych, zawodnej ludzkiej pamięci i złożonych zapotrzebowaniach klienta – unikniesz z nami wielu nie potrzebnych problemów. Poprzez dedykowane rozwiązania będziesz mógł skupić się na czynnościach, które mają o wiele większe znaczenie dla funkcjonowania biznesu. Bez zbędnych obciążeń, utraty cennego czasu, jak i funduszy – Ty i Twój zespół pozwoli sobie w pełni wykorzystać własne możliwości. Podejmowanie działań będzie przemyślane, zaplanowane i pod pełną kontrolą.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Picture of Comoveo CRM

Comoveo CRM

Analizujemy pracę w firmach oraz automatyzujemy procesy. Wypróbuj nas za darmo!

Sprawdź potencjał i nowe możliwości, jakie oferuje Ci Comoveo CRM!

14 dni za darmo, bez zobowiązań