zmotywowany pracownik

Motywacja u pracowników

Jeżeli prowadzisz firmę, bardzo ważne jest żebyś zadbał o jak najlepszą motywację u swoich pracowników. Zmotywowany pracownik to najlepszy pracownik! Może kilku rzeczy nie wiedzieć i nie mieć dużego doświadczenia, jednak jego zapał i zaangażowanie w całości nadrabiają i wypełniają drobne luki.

Zalety zmotywowanego pracownika

Prezentowanie firmy w jak najlepszym świetle

Zmotywowany pracownik z chęcią przychodzi każdego dnia do pracy. Praca nie jest dla niego udręką, którą musi jakoś znieść przez 40 godzin w tygodniu.

Klient po rozmowie z wesołą, skrupulatną i dobrze przygotowaną do spotkania osobą, nawiąże pozytywną relację oraz odbierze firmę jako profesjonalną i tylko u niej będzie skłonny zakupić produkt/usługę.

Uśmiech na ustach, pozytywna energia i pogoda ducha to jedna z najlepszych form budowania pozytywnego wizerunku firmy oraz zaufania u klienta.

Kreatywność

Pracownik, który dobrze się czuje w swojej pracy, wie że zostanie chętnie wysłuchany, że nikt go nie wyśmieje, ma głowę pełną pomysłów. To właśnie stres i brak poczucia bezpieczeństwa swojej pozycji w firmie zabija całą kreatywność.

Zaangażowanie

Jeżeli pracownik lubi swoją pracę oraz szefa, będzie mu zależało na dbaniu o interes firmy, nie tylko w czasie pracy lecz zawsze. Elastyczny czas pracy oraz możliwość pracy zdalnej w razie potrzeby może być dla Ciebie bardzo pomocne.

Pozyskiwanie wiedzy

Zmotywowany pracownik z chęcią i zapałem poszerza sobie wiedzę chodząc na szkolenia i czytając artykuły z branży, w której pracuje. Dzięki temu staje się jeszcze lepszym fachowcem i tym samym jest w stanie lepiej pracować.

Przeczytaj artykuł

Dlaczego pracownicy stracili zaangażowanie i przestali efektywnie pracować?

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Natalia

Natalia

Właścicielka kilku sklepów internetowych. Prywatnie zwariowana mama dwójki kotów oraz miłośniczka gotowania.

Comoveo ułatwia pracę

Przenieś swój zespół na nowy poziom, łącząc obecne kompetencje zespołu sprzedaży
z efektywnymi procesami i przyjazną aplikacją.

14 dni za darmo, bez zobowiązań