zmotywowany pracownik

Motywacja u pracowników

Jeżeli prowadzisz firmę, bardzo ważne jest żebyś zadbał o jak najlepszą motywację u swoich pracowników. Zmotywowany pracownik to najlepszy pracownik! Może kilku rzeczy nie wiedzieć i nie mieć dużego doświadczenia, jednak jego zapał i zaangażowanie w całości nadrabiają i wypełniają drobne luki.

Zalety zmotywowanego pracownika

Prezentowanie firmy w jak najlepszym świetle

Zmotywowany pracownik z chęcią przychodzi każdego dnia do pracy. Praca nie jest dla niego udręką, którą musi jakoś znieść przez 40 godzin w tygodniu.

Klient po rozmowie z wesołą, skrupulatną i dobrze przygotowaną do spotkania osobą, nawiąże pozytywną relację oraz odbierze firmę jako profesjonalną i tylko u niej będzie skłonny zakupić produkt/usługę.

Uśmiech na ustach, pozytywna energia i pogoda ducha to jedna z najlepszych form budowania pozytywnego wizerunku firmy oraz zaufania u klienta.

Kreatywność

Pracownik, który dobrze się czuje w swojej pracy, wie że zostanie chętnie wysłuchany, że nikt go nie wyśmieje, ma głowę pełną pomysłów. To właśnie stres i brak poczucia bezpieczeństwa swojej pozycji w firmie zabija całą kreatywność.

Zaangażowanie

Jeżeli pracownik lubi swoją pracę oraz szefa, będzie mu zależało na dbaniu o interes firmy, nie tylko w czasie pracy lecz zawsze. Elastyczny czas pracy oraz możliwość pracy zdalnej w razie potrzeby może być dla Ciebie bardzo pomocne.

Pozyskiwanie wiedzy

Zmotywowany pracownik z chęcią i zapałem poszerza sobie wiedzę chodząc na szkolenia i czytając artykuły z branży, w której pracuje. Dzięki temu staje się jeszcze lepszym fachowcem i tym samym jest w stanie lepiej pracować.

Przeczytaj artykuł

Dlaczego pracownicy stracili zaangażowanie i przestali efektywnie pracować?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Natalia

Natalia

Właścicielka kilku sklepów internetowych. Prywatnie zwariowana mama dwójki kotów oraz miłośniczka gotowania.

Sprawdź potencjał i nowe możliwości, jakie oferuje Ci Comoveo CRM!

14 dni za darmo, bez zobowiązań