jak zwiększyć sprzedaż w serwisie opon

Jak zwiększyć sprzedaż w branży oponiarskiej?

Każdy użytkownik samochodu co jakiś czas korzysta z usług serwisu opon, czy to z powodu gumy w oponie, czy sezonowej wymiany opon. Popyt jest duży. Dlaczego więc jedne serwisy opon nie nadążają nad obsługą klientów a w innych pomieszczenia świecą pustkami?

Sposoby jak zwiększyć sprzedaż opon

1. Pozycjonowanie i responsywność strony internetowej

Żeby zwiększyć zasięg swoich potencjalnych klientów zadbaj o ładną, czytelną stronę internetową przygotowaną pod SEO. SEO odpowiada za pozycjonowanie czyli miejsce, w którym Twoja strona internetowa będzie wyświetlana na kartach wyszukiwarki. Ważne jest również aby Twoja strona internetowa była responsywna. Responsywność to inaczej dostosowywanie się wyświetlanej treści do urządzenia z jakiego jest odczytywane. Jeżeli posiadasz nieresponsywną stronę internetową, duża część potencjalnych klientów, która na nią wchodzi z telefonu lub tabletu, nie jest w stanie poprawnie odczytać jej zawartości, w związku z tym szybko z niej wychodzi i wybiera inną stronę
internetową. Tracisz na tym ty a Twoja konkurencja zyskuje…

2. Fanpage

Jeżeli jeszcze nie prowadzisz firmowego konta na Facebooku powinieneś to zmienić. Facebook to miejsce, w którym w ciekawy sposób możesz przedstawić swoją firmę innym użytkownikom. Regularne zamieszczanie ciekawostek z branży, publikowanie zdjęć przedstawiających zespół pracowników, proces wymiany opon, zwiększy Twoje zasięgi w sieci. Warto również pomyśleć nad YouTube. Możesz stworzyć swoje konto i publikować na nim filmiki związane z branżą oponiarską, pokazać jak wygląda Twój serwis opon, z jakich nowoczesnych urządzeń korzystasz. Pomoże Ci to budować swoją markę w sieci.

3. Wizytówka Google Maps

Jeżeli jesteś firmą lokalną, szczególnie ważne jest abyś miał wizytówkę wizytówkę swojej firmy w Google Maps. Jest to świetne narzędzie, dzięki któremu Twoi klienci będą mogli znaleźć Cię po lokalizacji – po wpisaniu miasta, osiedla – „wymiana opon wrocław”, a nie bezpośrednio po kliknięciu w adres Twojej strony internetowej. W wizytówce Google Maps możesz zamieścić nazwę swojej firmy, numer telefonu, adres, link do swojej strony internetowej. Możesz również dodać różne zdjęcia oraz otrzymywać opinie klientów.

Klient pozyskany, co zrobić żeby wrócił?

Znacznie łatwiej jest zdobyć jednorazowo klienta niż sprawić, żeby przy nas został i latami świadczyć mu usługi. Jak przekonać klienta, że to właśnie nasz serwis opon jest bezkonkurencyjny? Że mamy najlepszy sprzęt, świetnych fachowców, zawsze rzetelne wykonujemy swoją pracę…? Starasz się robić wszystko jak najlepiej a pomimo tego stałych klientów wciąż brak?

Sprawdź czy nie popełniasz tych błędów

Dlaczego klienci po wizycie więcej nie wracają?

Powodów może być kilka:

• Źle organizujesz pracę pracowników, przez co czas oczekiwania na wykonanie usługi jest za długi dla klientów

• Kiepska komunikacja z pracownikami powoduje, że co jakiś czas nakładają Ci się klienci na siebie i dochodzi do niekomfortowych sytuacji

• Nie nawiązujesz relacji z klientami przez co patrzą na Ciebie bezosobowo, jak na pierwszy lepszy serwis opon

Poznaj system do zarządzania serwisem opon – Comoveo CRM!

Żeby odnieść sukces, zwiększyć sprzedaż i zyskać stałych klientów, którzy będą nas polecali, należy wyróżnić się na tle konkurencji doskonałą organizacją pracy oraz stworzyć i dbać o profesjonalny wizerunek firmy. Żeby to zrobić potrzebujesz odpowiednich narzędzi.

Poznaj funkcje systemu Comoveo CRM

1. Baza kontaktów i mailing

Zapisuj w bazie kontaktów dane kontaktowe oraz informacje o każdym kliencie, który odwiedzi Twój serwis. Ułatwi Ci to w znacznym stopniu budowanie dobrych rekacji.

Wysyłaj klientom mailing z życzeniami świątecznymi, super okazjami…! Każdy z nas lub gdy się o nim pamięta. Klientowi z pewnością zrobi się bardzo miło i zapamięta Twój serwis opon. Nie wiesz jak stworzyć ładny, świąteczny mailing? O nic się nie martw! W systemie Comoveo znajdziesz gotowe świąteczne szablony!

Wykorzystaj mailing do informowania klienta o okazjonalnych zniżkach, pamiętaj nawet jeśli on sam nie skorzysta, na pewno powie swojej rodzinie lub znajomym, że zna dobry serwis opon i akurat do końca tygodnia jest fajna promocja np. na wymianę opon.

Proponowany artykuł: Jak przygotować świąteczny emailing

2. Faktury

Bądź zawsze w gotowości! Zabezpiecz się w dobry i sprawdzony system, w którym w parę minut wystawisz ładną i estetyczną fakturę.

3. Powiadomienia sms

Zapobiegaj nieprzyjemnym sytuacjom, kiedy to pomimo umówionego serwisu, klient do Ciebie nie przyjechał, ponieważ zapomniał. Skorzystaj z funkcji automatycznego wysyłania powiadomień SMS. Każdy klient na dzień przed wizytą otrzyma od Ciebie informację przypominającą o dniu i godzinie serwisu opon. Wysyłaj informacje swoim klientom o zbliżającym się czasie na sezonową wymianę opon. Jeżeli tego nie zrobisz, istnieje duże prawdopodobieństwo, że gdy będą chcieli wymienić opony, nie pomyślą o Twoim serwisie opon i przy okazji zahaczą o inny serwis i w nim wymienią.

4.Kalendarz

Zapisuj w elektronicznym kalendarzu terminy serwisu opon. Co wyróżnia elektorniczny kalendarz Comoveo od tradycyjnego? Przede wszystkim masz przez cały czas do niego dostęp, nie zapomnisz któregoś dnia wziąć go ze sobą do pracy. Jeżeli klient odmówi serwis, nie będziesz musiał bazgrolić, przekreślać, wpisywać nowego klienta gdzieś na rogu kartki tylko usuniesz dane wydarzenie z konkretnej godziny i w tym miejscu wpiszesz nowego klienta. Elektroniczny kalendarz nigdy nie ulegnie zniszczeniu, tak jak to czasem zdarza się z papierowym.

5. Zadania i komunikator firmowy

Jeżeli prowadzisz większy zakład i zatrudniasz kilku lub kilkunastu pracowników z pewnością opcja przydzielania zadań ułatwi znacznie organizację pracy i komunikację z pracownikami. Dzięki zadaniom będziesz mógł zaplanować pracę dla wszystkich pracowników. Każdy pracownik po zalogowaniu się na swoje konto, w kalendarzu zobaczy ilość klientów umówionych dla siebie na dany dzień oraz notatki i sugestie skierowane od przełożonego. Przetestuj bezpłatnie system Comoveo CRM i zobacz jak odmieni pracę w Twojej firmie!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Picture of Natalia

Natalia

Właścicielka kilku sklepów internetowych. Prywatnie zwariowana mama dwójki kotów oraz miłośniczka gotowania.

Sprawdź potencjał i nowe możliwości, jakie oferuje Ci Comoveo CRM!

14 dni za darmo, bez zobowiązań