świąteczne promocje

Świąteczny emailing

Przed nami najgorętszy okres sprzedażowy w całym roku. Już w połowie listopada ruszy przedświąteczny szał… firmy zaczną prześcigać się w wysyłaniu masowo newsletterów, super okazji, życzeń świątecznych i promocji „nie do odrzucenia”.

Dla osób pracujących w e-biznesie rozpoczyna się czas bardzo intensywnej pracy. Duża konkurencja sprawia, że każdy będzie próbował zawalczyć o uwagę potencjalnego klienta.

Święta to świetny czas kiedy można zauważyć duży wzrost sprzedaży w wielu branżach. Ludzie są szczęśliwi, podatni na „magię świąt” i chętnie wydają pieniądze by obdarować bliskich. Jak wyróżnić się na tle konkurencji i zdobyć jak najwięcej klientów – wszystko zależy od tego czy przygotujesz dobrą kampanię reklamową.

Poznaj sprawdzony sposób, jak przygotować skuteczną kampanię świąteczną!

Aby dotrzeć do każdego potencjalnego klienta i przekonać, żeby dokonał zakupu właśnie u nas, należy podzielić świąteczną kampanię na 6 części. Dlaczego akurat na 6 części? Przede wszystkim masz większą pewność, że Twoja oferta dotrze do klienta. W okresie przedświątecznym klienci otrzymują ogromne ilości ofert sprzedażowych. Wystarczy że przez jeden albo dwa dni potencjalny klient nie zaloguje się na pocztę po tym jak mu wysłałeś maila z super ofertą i już prawdopodobnie jej nie zobaczy. Kolejnym powodem jest to, że możesz na kilka sposobów zaoferować swoje produkty i obserwować zainteresowanie ludzi.

Kampania świąteczna

1. Kody rabatowe

Początek kampanii świątecznej rozpocznij w połowie listopada od wysłania swoim klientom kodów rabatowych na wybrane przez siebie produkty. Zobaczysz w ten sposób jakie zainteresowane jest danym produktem oraz będziesz mógł w kolejnym emailingu dobrać odpowiednią wysokość rabatu.

2. Promocje

Pod koniec listopada wyślij klientom ciekawą ofertę promocyjną.

3. Przypomnienie o promocji

Pare dni po wysłaniu informacji o promocji, warto o niej przypomnieć tym osobom, które jeszcze z niej nie skorzystały. Możliwe, że brak reakcji z ich strony był spowodowany tym, że wiadomość od Ciebie umknęła gdzieś w gąszczu innych wiadomości. Żeby zwiększyć skuteczność dobrze jest obniżyć nieco cenę produktu oraz poinformować, że produkt jest w sprzedaży do wyczerpania zapasów i podać obok informację „ostatnie 5 sztuk”.

4. Konkurs

Konkurs to świetne rozwiązanie, dzięki któremu możesz zwiększyć sprzedaż. W jaki sposób? Z pewnością sporo osób będzie chciało wziąć udział w konkursie – każdy lubi przecież wygrywać i otrzymywać coś za darmo. Szczególnie jeśli to coś jest np. fajną torebką. Każdy uczestnik konkursu na pewno poinformuje osoby ze swojego otoczenia – siostry, koleżanki, znajomych o tym, że bierze udział w konkursie bo można wygrać super torebkę. W naturalny sposób zbudujesz skuteczny szeptany marketing i sprawisz, że każdy będzie zabiegał o Twój produkt.

5. Prezent

Przygotuj na półtora tygodnia przed świętami jakiś miły, drobny prezent dla swoich klientów. Od połowy listopada każdy posiadacz adresu email bombardowany jest masą ofert „Kup u nas, tylko teraz…!” Po kilku tygodniach i kilkudziesięciu podobnych mailach ludzie mają dość! Wydali już sporo pieniędzy i chcą teraz spokoju by odpocząć i zastanowić czy o niczym nie zapomnieli a nie w dalszym ciągu otrzymywać wiadomości o podobnym charakterze „Wydaj u nas swoje pieniądze! Oni w ciągu ostatnich kilku tygodni wydali już pieniądze, które mieli przeznaczone na ten okres w roku. Teraz kolej na Ciebie. Spraw im przyjemność. Zaskocz ich miłym gestem. Przygotuj dla nich mały prezent. Wyróżnisz się w ten sposób spośród wszystkich innych firm oraz stworzysz oczach klientów bardzo pozytywny wizerunek swojej firmy.

Jeżeli prowadzisz firmę o charakterze informatycznym może to być np. darmowy dostęp do nowej przydatnej funkcji w systemie. Zobacz jak to zrobiła firma Comoveo dla swoich klientów w 2018 roku.

6. Oferta last minute

Na parę dni przed świętami wyślij ostatnią ofertę – ofertę last minute. Podaj bardzo korzystną cenę np. 50% taniej tylko dziś do godziny 22. Im krótszy czas tym większa presja czasu i tym szybciej ludzie zdecydują się na zakup. Będzie kierowała nimi myśl, że lepszej oferty nie otrzymają.

Uwaga!

Jeżeli pracujesz w branży, która Ci na to pozwala, dobrym pomysłem jest wypuszczenie limitowanych edycji produktów np. świec zapachowych, perfum, koców w dobrej, okazyjnej cenie. Nie dość, że zaciekawisz w ten sposób swoich klientów, zaoferujesz coś nowego, wygenerujesz ruch na stronie – co bardzo pozytywnie wpłynie na pozycjonowanie, to jeszcze będziesz miał okazję zobaczyć czy dany produkt będzie cieszył się zainteresowaniem i czy w przyszłości wprowadzić go do regularnej sprzedaży.

Jak wysłać świąteczny emailing?

Żeby wysłać świąteczny emailing trzeba mieć do tego odpowiednie narzędzie – system do wysyłania emailingu. Bardzo dobrym i prostym w obsłudze systemem jest Comoveo CRM – system, z którego nie tylko wyślesz emailing do swoich klientów ale również przygotujesz dla nich ofertę i fakturę.

Kalendarz Comoveo CRM

Zaplanuj sobie w kalendarzu, kiedy wyślesz emailing do swoich klientów. System automatycznie danego dnia przypomni Ci poprzez powiadomienie push oraz wiadomość SMS o wysłaniu danego rodzaju emailingu.

kalendarz online

Szablony do emailingu

Jeżeli spodobały Ci się szablony mailingowe, przedstawione w artykule mamy dla Ciebie miłą niespodziankę. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia zespół Comoveo CRM przygotował kilkanaście różnych szablonów emailingowych. Wykorzystaj je do swojej kampanii świątecznej! Dokonaj drobnej personalizacji, dodaj swoje logo oraz zdjęcie następnie wyślij z systemu do swoich klientów.

SKORZYSTAJ Z SZABLONÓW

szablony do wysyłki emailingu
Facebook
Twitter
LinkedIn
Natalia

Natalia

Właścicielka kilku sklepów internetowych. Prywatnie zwariowana mama dwójki kotów oraz miłośniczka gotowania.

Sprawdź potencjał i nowe możliwości, jakie oferuje Ci Comoveo CRM!

14 dni za darmo, bez zobowiązań