świąteczne promocje

Świąteczny emailing

Przed nami najgorętszy okres sprzedażowy w całym roku. Już w połowie listopada ruszy przedświąteczny szał… firmy zaczną prześcigać się w wysyłaniu masowo newsletterów, super okazji, życzeń świątecznych i promocji „nie do odrzucenia”.

Dla osób pracujących w e-biznesie rozpoczyna się czas bardzo intensywnej pracy. Duża konkurencja sprawia, że każdy będzie próbował zawalczyć o uwagę potencjalnego klienta.

Święta to świetny czas kiedy można zauważyć duży wzrost sprzedaży w wielu branżach. Ludzie są szczęśliwi, podatni na „magię świąt” i chętnie wydają pieniądze by obdarować bliskich. Jak wyróżnić się na tle konkurencji i zdobyć jak najwięcej klientów – wszystko zależy od tego czy przygotujesz dobrą kampanię reklamową.

Poznaj sprawdzony sposób, jak przygotować skuteczną kampanię świąteczną!

Aby dotrzeć do każdego potencjalnego klienta i przekonać, żeby dokonał zakupu właśnie u nas, należy podzielić świąteczną kampanię na 6 części. Dlaczego akurat na 6 części? Przede wszystkim masz większą pewność, że Twoja oferta dotrze do klienta. W okresie przedświątecznym klienci otrzymują ogromne ilości ofert sprzedażowych. Wystarczy że przez jeden albo dwa dni potencjalny klient nie zaloguje się na pocztę po tym jak mu wysłałeś maila z super ofertą i już prawdopodobnie jej nie zobaczy. Kolejnym powodem jest to, że możesz na kilka sposobów zaoferować swoje produkty i obserwować zainteresowanie ludzi.

Kampania świąteczna

1. Kody rabatowe

Początek kampanii świątecznej rozpocznij w połowie listopada od wysłania swoim klientom kodów rabatowych na wybrane przez siebie produkty. Zobaczysz w ten sposób jakie zainteresowane jest danym produktem oraz będziesz mógł w kolejnym emailingu dobrać odpowiednią wysokość rabatu.

2. Promocje

Pod koniec listopada wyślij klientom ciekawą ofertę promocyjną.

3. Przypomnienie o promocji

Pare dni po wysłaniu informacji o promocji, warto o niej przypomnieć tym osobom, które jeszcze z niej nie skorzystały. Możliwe, że brak reakcji z ich strony był spowodowany tym, że wiadomość od Ciebie umknęła gdzieś w gąszczu innych wiadomości. Żeby zwiększyć skuteczność dobrze jest obniżyć nieco cenę produktu oraz poinformować, że produkt jest w sprzedaży do wyczerpania zapasów i podać obok informację „ostatnie 5 sztuk”.

4. Konkurs

Konkurs to świetne rozwiązanie, dzięki któremu możesz zwiększyć sprzedaż. W jaki sposób? Z pewnością sporo osób będzie chciało wziąć udział w konkursie – każdy lubi przecież wygrywać i otrzymywać coś za darmo. Szczególnie jeśli to coś jest np. fajną torebką. Każdy uczestnik konkursu na pewno poinformuje osoby ze swojego otoczenia – siostry, koleżanki, znajomych o tym, że bierze udział w konkursie bo można wygrać super torebkę. W naturalny sposób zbudujesz skuteczny szeptany marketing i sprawisz, że każdy będzie zabiegał o Twój produkt.

5. Prezent

Przygotuj na półtora tygodnia przed świętami jakiś miły, drobny prezent dla swoich klientów. Od połowy listopada każdy posiadacz adresu email bombardowany jest masą ofert „Kup u nas, tylko teraz…!” Po kilku tygodniach i kilkudziesięciu podobnych mailach ludzie mają dość! Wydali już sporo pieniędzy i chcą teraz spokoju by odpocząć i zastanowić czy o niczym nie zapomnieli a nie w dalszym ciągu otrzymywać wiadomości o podobnym charakterze „Wydaj u nas swoje pieniądze! Oni w ciągu ostatnich kilku tygodni wydali już pieniądze, które mieli przeznaczone na ten okres w roku. Teraz kolej na Ciebie. Spraw im przyjemność. Zaskocz ich miłym gestem. Przygotuj dla nich mały prezent. Wyróżnisz się w ten sposób spośród wszystkich innych firm oraz stworzysz oczach klientów bardzo pozytywny wizerunek swojej firmy.

Jeżeli prowadzisz firmę o charakterze informatycznym może to być np. darmowy dostęp do nowej przydatnej funkcji w systemie. Zobacz jak to zrobiła firma Comoveo dla swoich klientów w 2018 roku.

6. Oferta last minute

Na parę dni przed świętami wyślij ostatnią ofertę – ofertę last minute. Podaj bardzo korzystną cenę np. 50% taniej tylko dziś do godziny 22. Im krótszy czas tym większa presja czasu i tym szybciej ludzie zdecydują się na zakup. Będzie kierowała nimi myśl, że lepszej oferty nie otrzymają.

Uwaga!

Jeżeli pracujesz w branży, która Ci na to pozwala, dobrym pomysłem jest wypuszczenie limitowanych edycji produktów np. świec zapachowych, perfum, koców w dobrej, okazyjnej cenie. Nie dość, że zaciekawisz w ten sposób swoich klientów, zaoferujesz coś nowego, wygenerujesz ruch na stronie – co bardzo pozytywnie wpłynie na pozycjonowanie, to jeszcze będziesz miał okazję zobaczyć czy dany produkt będzie cieszył się zainteresowaniem i czy w przyszłości wprowadzić go do regularnej sprzedaży.

Jak wysłać świąteczny emailing?

Żeby wysłać świąteczny emailing trzeba mieć do tego odpowiednie narzędzie – system do wysyłania emailingu. Bardzo dobrym i prostym w obsłudze systemem jest Comoveo CRM – system, z którego nie tylko wyślesz emailing do swoich klientów ale również przygotujesz dla nich ofertę i fakturę.

Kalendarz Comoveo CRM

Zaplanuj sobie w kalendarzu, kiedy wyślesz emailing do swoich klientów. System automatycznie danego dnia przypomni Ci poprzez powiadomienie push oraz wiadomość SMS o wysłaniu danego rodzaju emailingu.

kalendarz online

Szablony do emailingu

Jeżeli spodobały Ci się szablony mailingowe, przedstawione w artykule mamy dla Ciebie miłą niespodziankę. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia zespół Comoveo CRM przygotował kilkanaście różnych szablonów emailingowych. Wykorzystaj je do swojej kampanii świątecznej! Dokonaj drobnej personalizacji, dodaj swoje logo oraz zdjęcie następnie wyślij z systemu do swoich klientów.

SKORZYSTAJ Z SZABLONÓW

szablony do wysyłki emailingu
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Natalia

Natalia

Właścicielka kilku sklepów internetowych. Prywatnie zwariowana mama dwójki kotów oraz miłośniczka gotowania.

Comoveo ułatwia pracę

Przenieś swój zespół na nowy poziom, łącząc obecne kompetencje zespołu sprzedaży
z efektywnymi procesami i przyjazną aplikacją.

14 dni za darmo, bez zobowiązań