integracja systemu crm z telefonią voip

Integracja systemu Comoveo CRM z telefonią VoIP

Wiele firm coraz częściej decyduje się na telefonię internetową – VoIP. Nic też dziwnego, rozwiązanie to posiada sporo zalet – wykonywanie połączeń z każdego miejsca na świecie (warunkiem jest dostęp do internetu), bardzo dobra jakość rozmów, możliwość przeniesienia biura do domu, kolejkowanie, korzystanie ze stacjonarnych numerów z dowolnej strefy numeracyjnej…

Korzyści zintegrowania systemu Comoveo CRM z SuperVoIP

Widoczny profil klienta podczas prowadzenia rozmowy

Wykonywanie połączeń z systemu z bazy kontaktów

Planowanie połączeń
w kalendarzu

Jak to wygląda od strony praktycznej?

Wyświetlanie profilu klienta przy połączeniu

Co najczęściej robisz, gdy dzwoni do Ciebie klient i zaczyna od razu po przedstawieniu się opowiadać o swojej realizacji, zadawać różne pytania, dopytywać o terminy…? Jeżeli korzystasz z systemu CRM pewnie zaczynasz szukać go w bazie kontaktów by szybko zorientować się o co dokładnie chodzi. Jeżeli dotychczas nie zdecydowałeś się na system wspomagający pracę, pewnie rozpoczynasz jak najszybsze przeszukiwanie skrzynki mailowej albo różnych folderów zapisanych na komputerze. W jednym i drugim przypadku tracisz mniej lub więcej czasu na szukanie informacji o kliencie tracąc jednocześnie skupienie nad tym co klient do Ciebie mówi.

A gdyby tak trochę zmienić scenariusz. Wyobraź sobie, że dzwoni do Ciebie klient. Od razu wyświetla Ci się jego profil ze wszystkimi danymi oraz całą historią obsługi i realizacji. Otwarty profil klienta podczas rozmowy pozwala Ci skupić się w 100 procentach na kliencie oraz na bieżąco notować informacje, które podaje Ci klient. Chyba przyznasz mi rację, że jest to znacznie wygodniejsze i bardziej komfortowe rozwiązanie.

Szybkie dzwonienie z bazy kontaktów – „Klikasz i dzwonisz”

Dla kogo świetnie sprawdzi się rozwiązanie „Klikasz i dzwonisz”? Dla każdego kto nie ma wpisanych do telefonu wszystkich numerów swoich klientów.

Załóżmy taką sytuację (która bądź co bądź pojawia się wiele razy dziennie w wielu firmach). Przygotowałeś klientowi pare dni temu ofertę, przyszedł czas skontaktować się i obgadać szczegóły zamówienia. Co robisz? Zaczynasz szukać numeru telefonu klienta, następnie przepisywać go do telefonu by wykonać połączenie.

Czy nie szybciej i przyjemniej byłoby pominąć kilka tych etapów? Zintegrowanie Comoveo CRM z Super VoIP pozwala nawiązać połączenie bezpośrednio z profilu klienta. Czyli nawiązując do opisanej sytuacji, w tym przypadku wyglądałoby to następująco:

tworzysz ofertę → z oferty przechodzisz do profilu klienta → klikasz „zadzwoń”

Planowanie połączeń w kalendarzu

Jak zbudować dobre relacje z klientem? Przede wszystkim nawiązywać z nim co jakiś czas kontakt np. pare dni po spotkaniu zadzwonić i dopytać o domknięcie realizacji, po przygotowaniu i wysłaniu oferty…

Jeżeli nie będziesz pamiętał o swoich klientach, ci raczej sami o sobie nie dadzą przypomnieć. Ważne jest aby o tym pamiętać, ponieważ jest to jeden z częstszych błędów popełnianych przez wiele firm. Klient czy braku ruchu z Twojej strony bez zawahania i żadnych sentymentów uda się do konkurencji, która się nim zainteresuje.

Wiem, wiem. Trudno jest o wszystkim pamiętać i pracując przez cały czas mieć z tyłu głowy „Jeszcze dzisiaj muszę zadzwonić do Kowalskiego i uzgodnić datę montażu. Później muszę zadzwonić do Nowackiej i zapytać jak jej się oferta podoba”. Szczególnie jeżeli do codziennych obowiązków należy nieco więcej niż wykonanie kilku połączeń. Dlatego też warto odciążyć swój umysł i skorzystać z narzędzi, które ułatwiają codzienną pracę.

Planuj nawiązanie kontaktu z klientem w systemie Comoveo CRM dzięki integracji z systemem SMS

  • Już podczas przygotowywania oferty, można zauważyć rubrykę „Przypomnij”. Po wypełnieniu jej – podaniu konkretnej daty, system wyśle Ci powiadomienie przypominające o przygotowaniu oferty po to abyś wiedział, że czas omówić ją z klientem.
  • Zadania – zaplanuj w systemie wykonanie telefonów do klientów. W wybranym czasie otrzymasz powiadomienie przypominające o zrealizowaniu zadania.

Zobacz instrukcję jak zintegrować system Comoveo CRM z SuperVoIP

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Natalia

Natalia

Właścicielka kilku sklepów internetowych. Prywatnie zwariowana mama dwójki kotów oraz miłośniczka gotowania.

Comoveo ułatwia pracę

Przenieś swój zespół na nowy poziom, łącząc obecne kompetencje zespołu sprzedaży
z efektywnymi procesami i przyjazną aplikacją.

14 dni za darmo, bez zobowiązań