integracja systemu crm z telefonią voip

Integracja systemu Comoveo CRM z telefonią VoIP

Wiele firm coraz częściej decyduje się na telefonię internetową – VoIP. Nic też dziwnego, rozwiązanie to posiada sporo zalet – wykonywanie połączeń z każdego miejsca na świecie (warunkiem jest dostęp do internetu), bardzo dobra jakość rozmów, możliwość przeniesienia biura do domu, kolejkowanie, korzystanie ze stacjonarnych numerów z dowolnej strefy numeracyjnej…

Korzyści zintegrowania systemu Comoveo CRM z SuperVoIP

Widoczny profil klienta podczas prowadzenia rozmowy

Wykonywanie połączeń z systemu z bazy kontaktów

Planowanie połączeń
w kalendarzu

Jak to wygląda od strony praktycznej?

Wyświetlanie profilu klienta przy połączeniu

Co najczęściej robisz, gdy dzwoni do Ciebie klient i zaczyna od razu po przedstawieniu się opowiadać o swojej realizacji, zadawać różne pytania, dopytywać o terminy…? Jeżeli korzystasz z systemu CRM pewnie zaczynasz szukać go w bazie kontaktów by szybko zorientować się o co dokładnie chodzi. Jeżeli dotychczas nie zdecydowałeś się na system wspomagający pracę, pewnie rozpoczynasz jak najszybsze przeszukiwanie skrzynki mailowej albo różnych folderów zapisanych na komputerze. W jednym i drugim przypadku tracisz mniej lub więcej czasu na szukanie informacji o kliencie tracąc jednocześnie skupienie nad tym co klient do Ciebie mówi.

A gdyby tak trochę zmienić scenariusz. Wyobraź sobie, że dzwoni do Ciebie klient. Od razu wyświetla Ci się jego profil ze wszystkimi danymi oraz całą historią obsługi i realizacji. Otwarty profil klienta podczas rozmowy pozwala Ci skupić się w 100 procentach na kliencie oraz na bieżąco notować informacje, które podaje Ci klient. Chyba przyznasz mi rację, że jest to znacznie wygodniejsze i bardziej komfortowe rozwiązanie.

Szybkie dzwonienie z bazy kontaktów – „Klikasz i dzwonisz”

Dla kogo świetnie sprawdzi się rozwiązanie „Klikasz i dzwonisz”? Dla każdego kto nie ma wpisanych do telefonu wszystkich numerów swoich klientów.

Załóżmy taką sytuację (która bądź co bądź pojawia się wiele razy dziennie w wielu firmach). Przygotowałeś klientowi pare dni temu ofertę, przyszedł czas skontaktować się i obgadać szczegóły zamówienia. Co robisz? Zaczynasz szukać numeru telefonu klienta, następnie przepisywać go do telefonu by wykonać połączenie.

Czy nie szybciej i przyjemniej byłoby pominąć kilka tych etapów? Zintegrowanie Comoveo CRM z Super VoIP pozwala nawiązać połączenie bezpośrednio z profilu klienta. Czyli nawiązując do opisanej sytuacji, w tym przypadku wyglądałoby to następująco:

tworzysz ofertę → z oferty przechodzisz do profilu klienta → klikasz „zadzwoń”

Planowanie połączeń w kalendarzu

Jak zbudować dobre relacje z klientem? Przede wszystkim nawiązywać z nim co jakiś czas kontakt np. pare dni po spotkaniu zadzwonić i dopytać o domknięcie realizacji, po przygotowaniu i wysłaniu oferty…

Jeżeli nie będziesz pamiętał o swoich klientach, ci raczej sami o sobie nie dadzą przypomnieć. Ważne jest aby o tym pamiętać, ponieważ jest to jeden z częstszych błędów popełnianych przez wiele firm. Klient czy braku ruchu z Twojej strony bez zawahania i żadnych sentymentów uda się do konkurencji, która się nim zainteresuje.

Wiem, wiem. Trudno jest o wszystkim pamiętać i pracując przez cały czas mieć z tyłu głowy „Jeszcze dzisiaj muszę zadzwonić do Kowalskiego i uzgodnić datę montażu. Później muszę zadzwonić do Nowackiej i zapytać jak jej się oferta podoba”. Szczególnie jeżeli do codziennych obowiązków należy nieco więcej niż wykonanie kilku połączeń. Dlatego też warto odciążyć swój umysł i skorzystać z narzędzi, które ułatwiają codzienną pracę.

Planuj nawiązanie kontaktu z klientem w systemie Comoveo CRM dzięki integracji z systemem SMS

  • Już podczas przygotowywania oferty, można zauważyć rubrykę „Przypomnij”. Po wypełnieniu jej – podaniu konkretnej daty, system wyśle Ci powiadomienie przypominające o przygotowaniu oferty po to abyś wiedział, że czas omówić ją z klientem.
  • Zadania – zaplanuj w systemie wykonanie telefonów do klientów. W wybranym czasie otrzymasz powiadomienie przypominające o zrealizowaniu zadania.

Zobacz instrukcję jak zintegrować system Comoveo CRM z SuperVoIP

Facebook
Twitter
LinkedIn
Natalia

Natalia

Właścicielka kilku sklepów internetowych. Prywatnie zwariowana mama dwójki kotów oraz miłośniczka gotowania.

Sprawdź potencjał i nowe możliwości, jakie oferuje Ci Comoveo CRM!

14 dni za darmo, bez zobowiązań