Integracja z telefonią VOIP

How can we help?

Integracja z telefonią VOIP

Poniżej przedstawiamy instrukcję, jak można zintegrować swoje konto w aplikacji Comoveo z telefonią VOIP i bezpośrednio kontrolować połączenia telefoniczne przychodzące oraz wychodzące bezpośrednio w systemie CRM. Aktualnie w systemie Comoveo jest możliwość integracji z takimi telefoniami jak SuperVoip, oczywiście jest też możliwa integracja z innymi telefoniami VOIP pod warunkiem, że dana telefonia VOIP udostępnia odpowiednią dokumentację API.

Aby móc korzystać z integracji VOIP należy mieć wykupioną licencję API w telefonii VOIP z którą chcemy dokonać integracji.

W tym poradniku przedstawię integrację w telefonii VOIP z systemem Comoveo CRM (SuperVoip).

Integracja z SuperVoip:

supervoip logo

1. Przechodzimy na stronę SuperVoip i logujemy się do Panelu (lub zakładamy nowe konto).

2. Po zalogowaniu przechodzimy do zakładki „Moje usługi” w menu po lewej stronie (jak na zdjęciu poniżej).

3. Przechodzimy do konfiguracji API klikając na „SuperVoip API”

4. W konfiguracji do autoryzacji będzie potrzebny Klucz API, który należy wygenerować klikając na przycisk „Generuj nowy klucz”.

5. Kopiujemy Klucz API, następnie w aplikacji Comoveo CRM wchodzimy do zakładki ustawienia globalne -> Pracownicy (dostępne dla użytkowników posiadających uprawnienia administracyjne)

6. Wybieramy użytkownika dla którego chcesz skonfigurować VOIP i uzupełniamy dane:
* login (login do konta w supervoip.pl)
* SIP (numer SIP)
* hasło (hasło do konta w supervoip.pl)
* APIKEY (Klucz API skopiowany wcześniej)

7. Jeżeli wszystkie dane są poprawne, to koniec konfiguracji. Od tej pory wszystkie połączenia przychodzące będą przechodzić przez system Comoveo CRM oraz będzie można realizować połączenia bezpośrednio z systemu CRM.