dreamstime_65161941

Dlaczego nie wdrażasz rozwiązań, które zwiększają sprzedaż?

Na co właściwie czekasz?

Jednym z najważniejszych rozwiązań w procesach sprzedaży i obsługi klientów jest system CRM (ang. Customer Relationship Management). 

Badania pokazują, że firmy, które wdrożyły u siebie system CRM, mają statystycznie o ⅓ wyższy wzrost niż te, które tego nie uczyniły. Dlaczego więc wielu właścicieli czy managerów wciąż zwleka z decyzją wdrożenia CRM-a? To może zdecydowanie poprawić sytuację finansową ich firm, wzmocnić strukturę organizacyjną i wesprzeć pracowników w ich działaniach!

Proces sprzedaży

Dodatkowo ocenia się, że blisko 60% firm nie ma dobrze wdrożonego procesu sprzedaży. To oznacza, że nie wykorzystują one należycie ogromnego potencjału, jaki tkwi w najważniejszych strategiach i narzędziach sprzedażowych, które służą organizacji pracy i procesów sprzedażowych!

Pytanie to staje się jeszcze bardziej aktualne szczególnie teraz, kiedy znajdujemy się w sytuacji pandemii i coraz większej niepewności gospodarczej. Stoimy w obliczu nadchodzących kryzysów i możliwych lockdownów. Pozwól, że zadam to pytanie wprost: 

Co Cię hamuje i powoduje, że zwlekasz z podjęciem decyzji dotyczącej wdrożenia CRM-a w Twojej firmie? 

Robi albo już to zrobiła Twoja konkurencja. Będzie ona rosnąć bardziej dynamicznie, podczas gdy Ty będziesz się martwić malejącą rentownością swojej firmy. Albo właśnie będziesz zwalniać kolejnych handlowców, bo nie przynieśli Ci odpowiednich wyników sprzedażowych. Każdy dzień zwlekania z decyzją to kolejny dzień strat! Jakie są Twoje powody, które uzasadniają ponoszenie takich strat?

Masz wiele ważnych spraw na głowie i nie masz na razie czasu, by się tym zająć? TYM?! Mówimy o systemie CRM, który może usprawnić działania wszystkich działów pracujących na styku “firma-klient”. Zwiększyć wyniki sprzedażowe o 10%, o 30%, o 50 %, o 100%! Uzdrowić morale pracowników i podwyższyć poziom pewności siebie handlowców. Zwiększyć poziom zadowolenia klientów!

Mam wymieniać dalej?

Dobrze wdrożony system CRM spowoduje, że oprzesz swoje przedsiębiorstwo o system, a nie o pojedynczych ludzi. Nawet aktualnie średni sprzedawcy z dnia na dzień będą stawać się lepsi, nabiorą wiatru w żagle i nagle pójdą mocno do przodu, bo uwierzą w siebie. Dużo łatwiej będzie Ci wprowadzać do firmy nowych pracowników. I dodatkowa podpowiedź: wybierz CRM, w którym pracuje się online i wszystko, co związane jest z procesem i komunikacją, włącznie z tworzeniem ofert, wystawianiem faktur, korespondencją mailową!

Co Ci to da?

Ano to, że nie takie straszne już będą wszelkie lockdowny czy kwarantanny pracowników. Każdy będzie mógł pracować zdalnie z równie dużą wydajnością w domu czy w jakimkolwiek innym miejscu z dostępem do Internetu, jak w biurze. I wszystko będzie na bieżąco raportowane w systemie. Szefowie i pracownicy będą mogli na bieżąco kontrolować wyniki i sprawdzać, na ile realizują swoje założenia i cele. 

Wróćmy więc do początku – co spowalnia decyzje w tak istotnej sprawie i tak fascynujących korzyściach? Dlaczego wielu właścicieli, dyrektorów i managerów wciąż powtarza te swoje wymówki, że:

  • nie potrzebujemy tego, bo jesteśmy małą firmą i wszyscy wszystko wiedzą
  • muszę to skonsultować z…
  • proszę mi dać tydzień na zastanowienie
  • już raz próbowałem innego CRM-a i to nie działa

Wymówki, wymówki

Czy chodzi o przywiązanie do tego, co jest obecnie? Do starych nawyków, które jak wiemy niezwykle mocno trzymają nas w swojej niewoli i w przeszłości?

A może to zwykły strach, który mamy zwykle przed podjęciem kolejnej ważnej decyzji? Mamy przecież w pamięci bolesne wspomnienia związane z wieloma błędnymi decyzjami. A tu przecież chodzi o system, który będzie miał znaczący wpływ na część organizacji firmy!

Albo po prostu nie ma kogoś, kto miałby podjąć taką decyzję w firmie?

Podjęcie decyzji

Musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego zwlekasz z decyzją. My oczywiście możemy pomóc rozważyć pewne kwestie i przełamać wątpliwości (oczywiście w kontekście Comoveo CRM). Gra jest warta świeczki, bo chodzi i o przetrwanie w tych trudnych czasach i o podwyższenie jakości funkcjonowania przedsiębiorstwa, a ostatecznie też o prawdziwy sukces osiągany bez względu na okoliczności. 

Każdy dzień niepodejmowania decyzji sprawia, że jesteś o jeden dzień w tył. Potem okazuje się, że jest to już miesiąc, a potem – pół roku, itd. I nagle jesteś już daleko w tyle za konkurencją. 

Zabójca firm

Ta nieumiejętność podejmowania decyzji to – jak ktoś już to trafnie ujął – największy morderca firm! Decyzja o odwleczeniu zmiany nie uchroni nas przed samą zmianą, która dopadnie nas i tak. I to pewnie w najmniej odpowiednim momencie. Wtedy budzimy się z przysłowiową “ręką w nocniku”. Czasem niestety jest za już późno.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Comoveo CRM

Comoveo CRM

Analizujemy pracę w firmach oraz automatyzujemy procesy. Wypróbuj nas za darmo!

Sprawdź potencjał i nowe możliwości, jakie oferuje Ci Comoveo CRM!

14 dni za darmo, bez zobowiązań