sms marketing - czy warto wysyłać powiadomienia sms

SMS Marketing – czy warto wysyłać powiadomienia SMS?

W obecnych czasach telefony stały się nieodzowną częścią naszego życia. Korzystamy z nich do kontaktowania się ze światem zewnętrznym, czytania newsów z całego świata, oglądania filmów, przeglądania social mediów… Są przy nas cały czas. Kto z nas wychodzi z domu bez telefonu? Nie znam takiej osoby, a Ty?

W związku ze zmieniającym się światem oraz przyzwyczajeniami ludzi, powstały nowe, skuteczne metody kontaktowania się i budowania relacji z klientami – SMS marketing.

Jeszcze nie tak popularne i rozprzestrzenione jak maile, powiadomienia SMS zaczynają cieszyć się coraz większym zainteresowaniem. Nic też dziwnego, jest to jedna z najlepszych i najbardziej skutecznych form dotarcia do klienta. Szacuje się, że współczynnik otwieralności wiadomości SMS, sięga nawet 98%, gdzie przy innych formach kontaktu statystyki już nie wychodzą tak pozytywnie.

Skoro jest mail, czy warto wysyłać klientom SMS-y?

Jaki sens ma wysyłanie SMS-ów, jeżeli e-maile są tak bardzo popularne? Właśnie dlatego! Zastanów się ile SMS-ów odczytujesz w ciągu dnia a ile maili.

Codziennie nasza skrzynka mailowa zalewana jest masą wiadomości, ofert sprzedażowych, super okazji oraz newsletterów. Czy warto robić to samo co inni – traktować wysyłkę maili jako jedyną formę komunikacji z klientem i przy tym nie wyróżniać się w żaden sposób od konkurencji? Dla klienta mail od Ciebie niczym nie różni się od maila, który przyszedł 30 minut przed Twoim i tym co przyjdzie za kolejne 10 minut. Mail to mail…

Spójrz na to tak. SMS-y w większości przypadków odczytywane są natychmiastowo lub maksymalnie po kilku godzinach – każdy w końcu korzysta z telefonu i gdy widzi SMS klika w niego by odczytać. Chyba się ze mną zgodzisz, prawda?

Z mailami bywa już różnie. Są osoby, które korzystają z maila tylko w godzinach pracy. Są też takie osoby, które logują się do poczty raz na parę dni albo rzadziej. Po takim czasie od wysłania powiadomienia lub oferty, nie dość że zostanie ona przykryta mailami od konkurencji to jeszcze może się przedawnić.

To właśnie dlatego SMS-y są tak skutecznym i konkurencyjnym narzędziem – pozwalają przebić się z komunikatem przez szum informacyjny stworzony przez Twoją konkurencję.

Wysyłka wiadomości SMS – w jakich branżach się to sprawdzi ? – kilka przykładów

Branża motoryzacyjna: wulkanizacja, serwis opon

Poczta pantoflowa. Klient po otrzymaniu smsa z taką treścią nie dość, że sam skorzysta z twojej promocji, zapisując się na wymianę opon, to jeszcze z pewnością przekaże wiadomość swoim znajomym i bliskim by też skorzystali z super ceny, której inne zakłady nie oferują albo nic nie wiadomo, żeby oferowały. W ten oto sposób od jednego klienta możesz pozyskać kilku nowych. Świetne, prawda?

Branża fryzjerska oraz kosmetyczna

Każdy kto pracuje w usługach w takich zawodach jak fryzjer, kosmetyczka, psycholog… wie jak często ludzie bez odwołania po prostu nie przychodzą na umówioną wizytę zajmując miejsce osobie, która by skorzystała z tej usługi. Dla właściciela salonu fryzjerskiego jest to oczywiście strata, pracownik przez 30 minut nie ma zajęcia, a jednak trzeba mu zapłacić za ten czas. Przypomnienie SMS-em o wizycie w znacznym stopniu zapobiega takim sytuacjom.

Stacja kontroli pojazdów

Klient po otrzymaniu takiej wiadomości z pewnością ucieszy się, że mu przypomniałeś o obowiązkowej kontroli pojazdu, to jeszcze sprawi pewnego rodzaju lojalność i umówi się do Ciebie wykorzystując załączony numer telefonu.

SMS marketing – jak wysyłka SMS-ów wpływa na wizerunek firmy?

Wysyłanie powiadomień SMS do swoich klientów nie dość, że jest bardzo praktycznym i pomocnym narzędziem, to jeszcze pozytywnie wpływa na wizerunek firmy tworząc profesjonalny obraz.

Zalety wysyłania SMS-ów do klientów

  • Zdecydowanie większy współczynnik otwierania wiadomości niż w przypadku emaila – większa skuteczność.
  • Generowanie ruchu i zwiększenie sprzedaży.
  • Każda osoba, do której przyślemy powiadomienie SMS otrzyma je od razu bez względu czy ma w danej chwili dostęp do internetu. Dzięki temu będzie mogła szybko zareagować na np. super promocję ograniczoną w czasie.
  • Skrócenie dystansu pomiędzy sprzedawcą a klientem – personalne podejście do klienta sprawia, że budowana jest z nim dobra relacja.

Comoveo CRM również wykorzystuje powiadomienia SMS…

Przydzielając pracownikowi zadanie, notatkę lub wysyłając wiadomość w komunikatorze firmowym, każdy pracownik i właściciel firmy (o ile dotyczy go ta wiadomość) otrzymuje wiadomość SMS.

Powiadomienie jakie otrzymał pracownik po przydzieleniu zadania do wykonania.

Dlaczego system wysyła powiadomienia SMS do pracowników firmy?

Tak jak już wspominałam powiadomienia SMS są zazwyczaj natychmiastowo odczytywane. Załóżmy, że sprawa dotyczy firmy budowlanej. Pracownik w chwili obecnej przebywa na budowie i co w takim wypadku? Powinien co 30 minut zaglądać do systemu i sprawdzać czy nie pojawiły się jakieś nowe dyspozycje z jego udziałem? To było by bez sensu. Dlatego też wysyłane jest automatycznie powiadomienie SMS i już po chwili pracownik wie czym ma się zająć.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Natalia

Natalia

Właścicielka kilku sklepów internetowych. Prywatnie zwariowana mama dwójki kotów oraz miłośniczka gotowania.

Comoveo ułatwia pracę

Przenieś swój zespół na nowy poziom, łącząc obecne kompetencje zespołu sprzedaży
z efektywnymi procesami i przyjazną aplikacją.

14 dni za darmo, bez zobowiązań