sms marketing - czy warto wysyłać powiadomienia sms

SMS Marketing – czy warto wysyłać powiadomienia SMS?

W obecnych czasach telefony stały się nieodłączną częścią naszego życia. Korzystamy z nich do kontaktowania się ze znajomymi, czytania newsów, oglądania filmów, przeglądania social mediów… Są przy nas cały czas. A jak ktoś zapomni telefonu do pracy, to jest tragedia!

Świat cały czas się zmienia i tak samo przyzwyczajenia ludzi. Dlatego powstały nowe, skuteczne metody kontaktowania się i budowania relacji z klientami – SMS marketing.

Jeszcze nie tak popularne jak e-mail marketing, powiadomienia SMS zaczynają cieszyć się coraz większym zainteresowaniem. Jest to jedna z najlepszych i najbardziej skutecznych form dotarcia do klienta. Szacuje się, że współczynnik otwieralności wiadomości SMS sięga nawet 98%! Gdzie przy innych formach kontaktu statystyki już nie wychodzą tak pozytywnie.

Skoro jest mail, czy warto wysyłać klientom SMS-y?

Jaki sens ma wysyłanie SMS-ów, jeżeli e-maile są tak bardzo popularne? Właśnie dlatego! Zastanów się, ile SMS-ów odczytujesz w ciągu dnia a ile maili. Widzisz już różnicę?

Codziennie nasza skrzynka mailowa zalewana jest masą wiadomości, ofert sprzedażowych oraz newsletterów. Czy warto robić to samo co inni? Traktować wysyłkę maili jako jedyną formę komunikacji z klientem i przy tym nie wyróżniać się w żaden sposób od konkurencji? Dla klienta mail od Ciebie niczym nie różni się od maila, który przyszedł 30 minut przed Twoim i tym, co przyjdzie za kolejne 10 minut. 

Spójrz na to tak

 

SMS-y w większości przypadków odczytywane są natychmiastowo lub maksymalnie po kilku godzinach. Każdy w końcu korzysta z telefonu i gdy widzi SMS klika w niego, by odczytać wiadomość.

Z mailami bywa już różnie. Są osoby, które korzystają z maila tylko w godzinach pracy. Są też takie osoby, które logują się do poczty raz na parę dni albo rzadziej. Po takim czasie od wysłania powiadomienia lub oferty, nasza wiadomość zginie wśród innych maili.

To właśnie dlatego SMS-y są tak skutecznym i konkurencyjnym narzędziem – pozwalają przebić się z komunikatem przez szum informacyjny stworzony przez Twoją konkurencję.

Wysyłka wiadomości SMS – w jakich branżach się to sprawdzi ? – kilka przykładów

Branża motoryzacyjna: wulkanizacja, serwis opon

Poczta pantoflowa

Klient po otrzymaniu takiej wiadomości nie dość, że sam skorzysta z twojej promocji, zapisując się na wymianę opon, to jeszcze z pewnością przekaże wiadomość swoim znajomym. Być może też skorzystają z promocji! W ten oto sposób od jednego klienta możesz pozyskać kilku nowych. 

Branża fryzjerska oraz kosmetyczna

Każdy, kto pracuje w usługach np. fryzjer, kosmetyczka, psycholog… wie jak często ludzie bez słowa po prostu nie przychodzą na umówioną wizytę, zajmując miejsce osobie, która mogłaby skorzystać z usług. Dla właściciela salonu fryzjerskiego jest to oczywiście strata. Przypomnienie SMS-em o wizycie w znacznym stopniu zapobiega takim sytuacjom.

Stacja kontroli pojazdów

Klient po otrzymaniu takiej wiadomości z pewnością ucieszy się, że mu przypomniałeś o obowiązkowej kontroli pojazdu, to jeszcze sprawi pewnego rodzaju lojalność i umówi się do Ciebie wykorzystując załączony numer telefonu.

SMS marketing – jak wysyłka SMS-ów wpływa na wizerunek firmy?

Wysyłanie powiadomień SMS do swoich klientów nie dość, że jest bardzo praktycznym i pomocnym narzędziem, to jeszcze pozytywnie wpływa na wizerunek firmy tworząc profesjonalny obraz.

Zalety wysyłania SMS-ów do klientów

  • Zdecydowanie większy współczynnik otwierania wiadomości niż w przypadku emaila – większa skuteczność.

  • Generowanie ruchu i zwiększenie sprzedaży.

  • Każda osoba, do której przyślemy powiadomienie SMS otrzyma je od razu bez względu czy ma w danej chwili dostęp do Internetu. Dzięki temu będzie mogła szybko zareagować na np. super promocję ograniczoną w czasie.

  • Skrócenie dystansu pomiędzy sprzedawcą a klientem – personalne podejście do klienta sprawia, że budowana jest z nim dobra relacja.

Comoveo CRM również wykorzystuje powiadomienia SMS

Przydzielając pracownikowi zadanie, notatkę lub wysyłając wiadomość w komunikatorze firmowym, każdy pracownik i właściciel firmy (o ile dotyczy go ta wiadomość) otrzymuje wiadomość SMS. Sprawdź, jak zacząć pracować na Comoveo!

Powiadomienie, które otrzymał pracownik po przydzieleniu zadania do wykonania.

Dlaczego system wysyła powiadomienia SMS do pracowników firmy?

Powiadomienia SMS są zazwyczaj natychmiastowo odczytywane. Załóżmy, że sprawa dotyczy firmy budowlanej. Pracownik w chwili obecnej przebywa na budowie i co w takim wypadku? Powinien co 30 minut zaglądać do systemu i sprawdzać czy nie pojawiły się jakieś nowe dyspozycje? To byłoby bez sensu. Dlatego też wysyłane są automatyczne powiadomienia SMS! Dzięki temu, już po chwili pracownik wie, czym ma się zająć.

Tutaj przeczytasz więcej o systemie Comoveo CRM

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Natalia

Natalia

Właścicielka kilku sklepów internetowych. Prywatnie zwariowana mama dwójki kotów oraz miłośniczka gotowania.

Sprawdź potencjał i nowe możliwości, jakie oferuje Ci Comoveo CRM!

14 dni za darmo, bez zobowiązań