27.06.2018

Osiołkowi w żłoby dano – czyli jak wybrać odpowiedni CRM

Czy Twój biznes potrzebuje systemu CRM?

Podstawa – dobrze zadane pytania

Czy nie jest tak, że szukamy rozwiązań wtedy, kiedy mamy problem. Na zasadzie – popsuło się, trzeba naprawić. Jednakże takie działania – jak powszechnie wiadomo – kosztują. Nie będę wyjątkowa, jeśli napiszę, że przede wszystkim całe morze nerwów i niezliczoną ilość czasu. Ten towar deficytowy – czas – moglibyśmy poświęcić na zgoła inne czynności. Jeśli prowadzisz biznes jest to niezmiernie ważne, gdyż przekłada się to na Twój bezpośredni wynik finansowy.

Przewiduj, sprawdzaj, rozwijaj

Spotkałam się z trzema grupami przedsiębiorców, którzy stoją przed decyzją „co zrobić – by było lepiej”. Ich myślenie można uszeregować na zasadzie

 1. Zastanawiam się, co co ma mój konkurent, że idzie mu tak dobrze! Chcę tak jak On!
 2. Mam kłopoty w firmie, muszę znaleźć rozwiązanie by poprawić, usystematyzować, uporządkować… Potrzebuję magicznego „narzędzia” – które mi pomoże.
 3. Szukam metod i rozwiązań, by wciąż się rozwijać. Poprawiać swoją jakość pracy, być bardziej skutecznym i szybszym.

Jak trafnie zauważyłeś mamy:

 1. Szpiegostwo biznesowe w różnych odmianach.
 2. Zaskakująca wiara w to, że z kłopoty firmy są skutkiem braku „tego narzędzia”, a nie braków w zarządzaniu firmą i jej organizacji.
 3. Sensowne powody szukania rozwiązania technicznego pomagającego firmie. Wsparcia w realnych obszarach działalności, które przynoszą wymierne zyski.

Dobra diagnoza – gwarantem sukcesu

Remedium na kiepsko prosperujący biznes – aplikacja Comoveo CRM

Mając kłopoty w firmie, lub chcąc ją usprawnić, zmodyfikować – radzę w pierwszym odruchu – uspokoić się. Nie podejmować żadnych gwałtownych ruchów. Sugeruję spojrzeć na swoja firmę z perspektywy obiektywnego obserwatora. To co robi dobrze, co źle. co zmienić i dopiero po tym zacząć szukać „magicznego narzędzia”, które wesprze te „dobre” rzeczy w firmie, eliminując te „złe”.

System CRM ma przede wszystkim w sposób kompleksowy objąć procesy wewnętrzne w firmie, od strony obsługi klienta, sprzedaży i działań marketingowych. Można taki system rozbudować o moduły odpowiadające za magazyn, organizację czasu pracy pracowników czy przygotowanie grafiku realizacji usług np. w przychodni medycznej. Do tego potrzebujemy intuicyjnego, prostego w obsłudze narzędzia, które szybko zaakceptują nasi pracownicy i nie będą sabotować inwestycji.

Chcemy Ci pomóc!

Przy pomocy naprawdę prostego narzędzia – jesteśmy w stanie pomóc. Proponujemy naszą platformę biznesową system Comoveo CRM. Jeśli w Twojej firmie zależy na usprawnieniu swojej pracy. Na szybkim reagowaniu na zapytania klienta. Przygotowaniu ofert, faktur i innych ważnych dokumentów – co ważne online.

Pamiętaj!

Małe przypomnienie

Zakup nawet najlepszego programu komputerowego, działającego na niezawodnej platformie sieciowo/sprzętowej, może okazać się zupełnie zbędnym wydatkiem – jeśli sama organizacja stwierdzi,  że to jest niepotrzebne. Upraszczając: ludzie są najistotniejszym i najwrażliwszym elementem systemu.

Przed wdrożeniem – lub decyzją o wyborze systemu CRM należy:

 1. znać swojego klienta – by lepiej dopasować ofertę do jego aktualnych potrzeb i planu co do przyszłości.
 2. zaplanować drogę do pozyskania nowych klientów lub zainteresować istniejących nowym produktem.
 3. zmierzyć i zaplanować budżet.
 4. zoptymalizować czas sprzedaży produktu, efektywnie zarządzać potencjalnym „wygranym” klientem – aby obsługa była jak najszybsza oraz zasoby na to poświęcone wykorzystane optymalnie.
 5. mieć na uwadze „opiekę” pozyskanego klienta, by polecił nas kolejnym

Pozdrawiam serdecznie,
agnieszka@comoveo.com

Facebook
Twitter
LinkedIn
Comoveo CRM

Comoveo CRM

Analizujemy pracę w firmach oraz automatyzujemy procesy. Wypróbuj nas za darmo!

Sprawdź potencjał i nowe możliwości, jakie oferuje Ci Comoveo CRM!

14 dni za darmo, bez zobowiązań