2crm

Moja historia z Comoveo CRM

„Padło” na Comoveo CRM

Mój biznes rozwijał się, przybywało pracy – czas się kurczył – potrzebowałem pomocy!

Prawda – powinienem cieszyć się i zacierać ręce w miarę przybywania klientów. Jednak coraz bardziej przytłaczał mnie nadmiar wszelkich spraw do załatwienia. Nowe nazwiska, numery telefonów. Biegnące terminy transakcji i płatności faktur. Współpraca z hurtowniami, producentami itd. Szybko dostrzegłem, że zarządzanie firmą to nie jest jednoosobowe zajęcie. Potrzebowałem wsparcia.

Mądry Polak po szkodzie!

Prowadząc firmę w branży budowlanej, najważniejszym jest „planowanie”. Planowanie i projektowanie. Zamówienia co do ilości i jakości potrzebnego towaru. Umawianie ekip remontowej,montażowej – fachowców. Rzetelność i terminowość zleconych zadań. Samo zapisywanie wszystkiego w notatnikach, na kartkach – baaa czasem jedynie we własnej pamięci, okazało się złudne! Szczerze powiem, kiedy kilka razy zdarzyło mi się pomylić zlecenia, np. wysłać do klienta ekipę do montażu stolarki okiennej – zamiast montażu drzwi wejściowych i bramy garażowej… Zamarłem! Mina rozgoryczonego klienta, moje tłumaczenia, poniesione koszty – a przede wszystkim tzw. „moralniak” nie dawał mi spokoju. Potrzebowałem wsparcia.

Rozwiązania szukaj – tam gdzie jesteś!

Myślę sobie…W dobie tak rozwiniętej technologii, dlaczego wciąż korzystam z kartki i ołówka? Eh… jak za przysłowiowego „króla Ćwieczka”. Fakt – tak jest najszybciej. Zrobić schemat, szkic, spisać wymiary na budowie. Potem jednak – miałem pracy – razy, razy trzy!

Odpowiadałem klientom na zapytania,przesyłałem faktury, składałem zamówienia – mailem. Odbierałem telefony, sam dzwoniłem do kontrahentów, korzystałem z różnych mobilnych gadżetów. Pomyślałem – przecież można by było to wszystko połączyć! Z pewnością był ktoś w podobnym miejscu jak ja. Z pewnością szukał rozwiązań. Nie chodzi o rozbudowany system oprogramowania. Potrzebowałem czegoś dla małych firm, co działałoby mobilnie, w każdym miejscu w jakim przebywam – na budowie, w hurtowni czy u klienta. Zależało mi także, by było to rozwiązanie proste w obsłudze, niezawodne.

Znalazłem!

Poświęciłem kilka wieczorów na poszukiwania. Przeszukałem fora branżowe, zapytałem w kilku miejscach. Porozmawiałem z kilkoma użytkownikami systemów wspierających zarządzanie przedsiębiorstwem i obsługę klienta. Przetestowałem kilka rozwiązań.

Tak natknąłem się na mobilną aplikację Comoveo CRM.

Skorzystałem z 14sto dniowego okresu próbnego. Przez ten czas miałem okazję zapoznać się z modułami, które mnie przede wszystkim interesowały. Fakturowanie, ofertowanie, kontakt- baza klientów. Na początku musiałem zapoznać się z funkcjonalnościami aplikacji Comoveo. Zajęło mi to trochę czasu, lecz szybko zauważyłem, że poprawiła się jakość mojej codziennej pracy. Dzięki okresowi testowemu mogłem również pokazać mojej brygadzie pracowników – jak mogą także korzystać z CRMu i jak najszybciej i najłatwiej wprowadzić do niego dane.

Po zakończeniu dwóch tygodni nie miałem już żadnych problemów z korzystaniem z oprogramowania. Mogłem też zdecydować, czy chcę wprowadzać dane od nowa, czy wykorzystać te,które już wprowadziłem. Od samego początku miałem też dostęp do bezpłatnej obsługi klienta i pomocy w testowaniu. Cały czas miałem kontakt telefoniczny z pomocą Zespołu Comoveo. Co ważne, natychmiast uzyskiwałem cierpliwe i rzetelne odpowiedzi na wszystkie pytania i prośby, dzięki czemu jakiekolwiek problemy rozwiązywane były od ręki. Do tej pory mogę liczyć na wskazówki i rady dotyczące usprawnienia obsługi CRMu. Sam również mam wpływ na wszelkie modyfikacje i poprawki wg moich sugestii.

 Decyzja podjęta – Comoveo zostaje ze Mną

Przeanalizowałem, czego dokładnie oczekuję od takiego oprogramowania, jakie funkcjonalności są mi niezbędne i z jakich korzystałem podczas testów, a czego na pewno nie będę używać. Zdecydowałem się na Pakiet App Large. Dla mnie bardzo ważne było, aby CRM oprócz podstawowych modułów i działania online, posiadał takie funkcje jak zarządzanie kontrahentami, zadaniami, przygotowaniem ofert i zleceń. Bardzo ważnym jest fakt, że licząc się z rozwojem firmy i zatrudnieniem pracowników, chciałem by aplikacja była obsługiwana przez kilka osób.

Comoveo CRM posiada wiele dodatkowych i pomysłowych funkcji, które nie tylko w teorii, usprawniają moją codzienną pracę. Nie potrzeba wielu kliknięć aby wykonać daną operację. Intuicyjna obsługa sprawa, że nie tracimy cennego czasu błądząc w systemie. Bardzo ważne jest również to, ze wszelkie wprowadzone dane, informacje, faktury, zlecenia, oferty są przechowywane na „wirtualnym”dysku – co zabezpiecza mnie przed ich utratą. Zaznaczam również, że dane osobowe moich kontrahentów i klientów są przechowywane zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych RODO.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Comoveo CRM

Comoveo CRM

Analizujemy pracę w firmach oraz automatyzujemy procesy. Wypróbuj nas za darmo!

Sprawdź potencjał i nowe możliwości, jakie oferuje Ci Comoveo CRM!

14 dni za darmo, bez zobowiązań