09dba176bd156bfeb1b12c408fc07ac6

Kody QR – Nowa funkcjonalność w COMOVEO CRM

Co to jest kod QR (Quick Response)?

Kod QR w  przeciwieństwie do kodu kreskowego ma dwuwymiarową formę i poza danymi alfanumerycznymi pozwala na zakodowanie znaków alfabetu arabskiego, greckiego, hebrajskiego, japońskiego i cyrylicy. Nośnikiem danych są moduły w formie kwadratu.

Początkowo technologia QR miała zostać wykorzystana w szeroko pojętej logistyce (np. zarządzanie magazynem, transport towarów). Jednak obecnie termin QR kojarzy się głównie z technologią która swoje zastosowanie znalazła w życiu codziennym a niekoniecznie jak początkowo zakładano w przemyśle i logistyce. Dzieje się tak za sprawą umożliwienia odczytu kodu QR za pomocą smartfonu wyposażonego w najpopularniejsze systemy operacyjne: ios oraz android.

Wskazówka: Aby odczytać kod QR musimy mieć zainstalowaną odpowiednią aplikację. Wiele z nich jest dostępnych w App Store oraz Sklepie Play np. aplikacja QR Code Reader.

Najpopularniejsze zastosowania kodu QR

  1. Adres strony internetowej. Bardzo często reklamy w gazetach lub ulotkach posiadają kod QR pozwalający odczytać adres URL strony internetowej.
  2. Dane kontaktowe. Kod QR jest nowoczesną wersją wizytówki za pomocą której w wygodny sposób (wystarczy zrobić zdjęcie) można przenieść dane kontaktowe z papierowej wizytówki na telefon.
  3. Dane sieci Wi-Fi: Hasło do Wi-Fi w formie kodu QR to coraz częściej widziany obrazek. Zastosowanie takiego rozwiązania pozwala na wygodne połączenie się z siecią bez konieczności przepisywania skomplikowanego ciągu znaków.

Poza wyżej wymienionymi zastosowaniami kody QR są umieszczane w wielu miejscach w których byśmy się ich nie spodziewali (np. rozkład jazdy na przystankach autobusowych). Niewątpliwie wykorzystanie kodu QR jest użytecznym rozwiązaniem, jednak poza użytecznością należy wspomnieć o swoistej modzie na umieszczanie kodu QR jaka zapanowała na całym świecie. Taka sytuacja doprowadziła do tego że obecnie kody QR błędnie bardziej kojarzą się  z akcjami marketingowymi niż z wykorzystaniem ich potencjału w biznesie.

COMOVEO CRM wykorzystuje kody QR

Platforma biznesowa Comoveo usprawnia proces przenoszenia danych pomiędzy telefonem a komputerem. Korzystanie z kodów QR jest dostępne z poziomu bazy klientów oraz ofert.

Użytkownik ma możliwość wykorzystania kodów QR podczas przenoszenia danych klienta do telefonu. Dzięki zeskanowaniu kodu wprowadzenie wizytówki do telefonu odbywa się w wygodny i szybki sposób.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Comoveo CRM

Comoveo CRM

Analizujemy pracę w firmach oraz automatyzujemy procesy. Wypróbuj nas za darmo!

Sprawdź potencjał i nowe możliwości, jakie oferuje Ci Comoveo CRM!

14 dni za darmo, bez zobowiązań