jak zdobyć opinię profesjonalnego zakładu fryzjerskiego

Jak zdobyć opinię profesjonalnego zakładu fryzjerskiego?

W obecnych czasach, salon fryzjerski możemy dostrzec na każdym kroku. Popyt jest ogromny. Dlaczego więc niektóre salony fryzjerskie świecą pustkami a do innych trzeba umawiać się na pare miesięcy przed wizytą?! Poznaj kilka kluczowych zasad, których powinieneś przestrzegać jeżeli chcesz osiągnąć sukces w branży fryzjerskiej.

1. Profesjonalna obsługa

Wielu fryzjerów zapewne nie zdaje sobie sprawy jak obsługa klienta – poza wykonaniem konkretnej usługi – wpływa na wizerunek salonu fryzjerskiego. Możemy mieć umiejętności, pasję, wiele odbytych kursów, jednak bez prawidłowej obsługi to za mało. Klient poza zrobieniem nowej fryzury oczekuje czegoś więcej.

Wizyta u fryzjera to czas kiedy klient może się zrelaksować. Wykorzystaj to! Zaproponuj do picia kawę, herbatę; do przegryzienia ciastko. Spróbuj nawiązać relację z klientem poprzez rozmowę. Jeżeli jednak zauważysz, że klient nie ma ochoty rozmawiać, przygotuj mu najnowsze magazyny do czytania.

2. Jak się wyróżnić na tle konkurencji?

Żeby osiągnąć sukces należy się w jakiś sposób wyróżniać na tle konkurencji. Sam zdecyduj w jaki sposób! Może powinieneś zmienić wystrój salonu, może sposób wykonywanych usług… a może powinieneś zdecydować się na system komputerowy, który pomoże Ci w prowadzeniu biznesu.

3. Jak zyskać w oczach klienta?

Każdy człowiek lubi czuć się wyjątkowo traktowany. A już w szczególności klient. Wykorzystaj to na swoją korzyść! Pokaż klientowi, że o nim pamiętasz. Skorzystaj z systemu Comoveo CRM do gromadzenia informacji i danych kontaktowych swoich klientów.

W bazie klientów zapisuj częstotliwość spotkań oraz tematy poruszane podczas rozmowy. Wyobraź sobie jak miło zrobi się klientowi, gdy podczas strzyżenia poruszysz temat omawiany na spotkaniu miesiąc temu. Klient będzie czuł się „specjalnym klientem, o którym się myśli i pamięta” a ty zyskasz stałego klienta, który będzie Cię polecał wśród znajomych i rodziny.

Wykorzystaj opcję automatycznego wysyłania wiadomości sms i informuj w ten sposób swoich klientów o umówionej wizycie. Dzięki tej opcji w dyskretny sposób przypomnisz klientowi o godzinie, na którą się umówiliście.

Kolejnym sposobem na zyskanie w oczach klienta jest przywitanie go z imienia i nazwiska, gdy dzwoni do Ciebie umówić się na kolejną wizytę. Kontakty zapisane w bazie klientów, możesz w prosty sposób zapisać na telefonie wykorzystując do tego kody qr.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Natalia

Natalia

Właścicielka kilku sklepów internetowych. Prywatnie zwariowana mama dwójki kotów oraz miłośniczka gotowania.

Sprawdź potencjał i nowe możliwości, jakie oferuje Ci Comoveo CRM!

14 dni za darmo, bez zobowiązań