Firma z branży budowlanej - energetyka

Firma, która realizuje duże inwestycje dla potentatów z branży Energetycznej,
poszukiwała skutecznego rozwiązania telekomunikacyjnego połączonego z CRM.

po pierwsze

Pierwszą rzeczą było ustalenie przyczyn potrzeby zmiany. Zapoznaliśmy się z istniejącymi ścieżkami kontaktu z zewnątrz oraz pomiędzy pracownikami w ramach swojej organizacji

Podzieliliśmy firmę na dwa obszary pracy:

-projektową oraz

-wdrożeniową

Na tej podstawie po przeprowadzonej prezentacji z dyrekcją, nastąpiło wdrożenie naszego projektu.

wysokie napięcie

– uruchomiliśmy centralę fizyczną, działająca pod kontrolą Asterisk*,

  • każdy pracownik dostał swój indywidualny nr zewnętrzny oraz przypisany do niego nr wewnętrzny

  • dwa ogólne numery zostały zaprogramowane w ten sposób, że utworzono dwie grupy spośród pracowników: grupę projektantów i drugą grupę zajmujacą się bezpośrednio nadzorem nad realizacjami. Te dwa numery zostały opisane na stronie i w stopkach mailowych.

Telefon, który dzwonił na poszczególne grupy, przemieszcza się pomiędzy pracownikami. Wolny pracownik, odbiera połączenie.

Drugim etapem było przedstawienie działania Comoveo CRM, tak aby całość komunikacji ze światem zewnętrznym był realizowany przez Aplikację.

Zmieniliśmy nazwy modułów w aplikacji, na takie, które odpowiadały charakterystyce pracy tej firmy. Np. moduł Szanse Sprzedaży, w tej organizacji nazywa się: Projekty, moduł Procesy, organizacja chciała zmienić na Realizacje, po naszych namowach została jednak nasza stara nomenklatura. Udało nam się pokazać korzyści, jakie mogą się pojawić, aby w ramach modułu Procesy realizować inne projekty zachodzące w firmie.

Tak, w Tej Firmie, w ramach tego modułu utworzono nie tylko procesy związane z obsługą wcześniej opracowanych projektów ale także z nadzorem nad ważnością uprawnień Pracowników oraz całą flotą samochodową.

Zadbaliśmy aby Pracownicy wiedzieli, że dzięki temu, że pracują pod nadzorem CRM-a, większość z danych jest automatycznie wprowadzana.

Oczywiście zainstalowaliśmy serwer VPN, który ze względu na możliwość przyszłościowej zdalnej pracy, zapewni dostęp do serwera, na którym „postawiona” jest aplikacja do projektowania.

Reasumując, po wdrożeniu wszystkie prace w biurze odbywają się w sposób lepiej przemyślany, komunikacja jest drożna. Firma jest przygotowana do pracy zdalnej.

Comoveo ułatwia pracę

Przenieś swój zespół na nowy poziom, łącząc obecne kompetencje zespołu sprzedaży
z efektywnymi procesami i przyjazną aplikacją.

14 dni za darmo, bez zobowiązań