Firma produkcyjno-usługowa

Podjęliśmy się, trudnego zadania 🙂

Zwróciła się do nas zaprzyjaźniona firma z zapytaniem, co bylibyśmy w stanie dla nich zrobić, żeby usprawnić ich pracę.

No pewnie coś się da zrobić – usłyszał nasz dobry znajomy.

Nasza znajomość była na gruncie towarzyskim, dlatego wysłaliśmy do nich naszego konsultanta, aby dokładnie spisał procesy, które zachodzą u nich w firmie.

produkcja i projektowanie butów
po pierwsze

Proces konsultingu trwał w sumie 2 dni po 4 godziny dziennie, w firmie pracowało 5 osób w biurze i 6 na produkcji, każdy z pracowników miał własny komputer, istniała sieć LAN.

Przeanalizowaliśmy procesy i zaprosiliśmy znajomego na spotkanie, w sumie kilka dni później…

Rozmowa była merytoryczna i w miłej atmosferze 🙂

Ustaliliśmy fakty:

  • sieć LAN służyła do tego aby „pachnieć” i jedynie od czasu do czasu zaistnieć na potrzeby drukowania…

  • komunikacja w firmie była taka, że jak odebrał ktoś u nich telefon to przekierowanie odbywało się w bardzo ludzki sposób, poprzez przekazanie słuchawki telefonu.

  • Komunikacja z „produkcją” albo tam tamem* albo dzwonimy na komórkę do pracownika, który jest na hali

Rozpoczęliśmy swoją pracę od:
 
  • instalacji centralki VOIP z siecią VPN, każdy użytkownik dostał swój nr telefonu, z którego wychodził na miasto. Dzięki temu w mailach, każdy miał wpisany indywidualny nr telefonu, nie było przez to konieczne częste przekierowywanie połączeń. Pracownicy magazynu i produkcji, byli od tej pory w stanie w sposób dynamiczny kontaktować się każdy z każdym, tzn jeśli ktoś dostał pytanie na które nie znał odpowiedzi, mógł przekierować rozmowę albo zawiesić istniejące połączenie i wrócić z informacją do rozmówcy. Dodatkowo osoba z biura, która jest teraz w magazynie, jest dostępna dla swojego rozmówcy pod standardowym – firmowym nr telefonu!

  • sieć LAN, mogła dalej pachnieć…, wszystkie procesy firmy „wyeksmitowaliśmy” do chmury, uruchamiając i wdrażając naszą aplikację Comoveo CRM.
    Naturalnie w chmurze Aplikacji znalazły się wszystkie dokumenty firmowe (reklamowe, czyste umowy oraz zarchiwizowane (skany) z ostatnich 3 lat działania z klientami.

call-center

Tekst ten powstał po przeszło pół roku od wdrożenia, teraz, czyli 30 kwiecień 2020 roku, zweryfikował nasze działania. Kierownictwo firmy podczas początkowej fazy koronawirusa, spanikowane (i słusznie- nie ma co bez potrzeby ryzykować) spokojnie mogło zdalnie z domu śledzić i aktywnie uczestniczyć w pracach Swojej Firmy.

Comoveo ułatwia pracę

Przenieś swój zespół na nowy poziom, łącząc obecne kompetencje zespołu sprzedaży
z efektywnymi procesami i przyjazną aplikacją.

14 dni za darmo, bez zobowiązań