Wdrożenie w firmie, która prowadzi rozległe interesy z kontrahentami z zagranicy

Zobacz, jakie funkcjonalności przygotowaliśmy dla Twojej firmy.

Priorytetem było zmniejszenie kosztów związanych z rozmowami telefonicznymi oraz sprawne delegowanie rozmów do osób mówiących w języku kontrahenta.

korporacja konferencja

Rozwiązaliśmy to w sposób następujący:

po pierwsze

Klienci firmy od wielu lat znają jej numer stacjonarny, dlatego też nie chcieliśmy go zmieniać. W związku
z tym utworzyliśmy regułę, która rozpoznawała, z jakiego kraju przychodzi  każda rozmowa. Następnie zostawała przekierowana bezpośrednio do handlowca, posługującego się odpowiednim językiem.  Jeśli aktualnie był zajęty, klient firmy mógł usłyszeć w swoim języku komunikat z prośbą o poczekanie przy aparacie.

Kolejnym krokiem było przygotowanie dla każdego handlowca własnego numeru stacjonarnego. Zostały one umieszczone na witrynie firmy, aby klient miał jak największą łatwość w nawiązaniu kontaktu.

Aby zmniejszyć koszty przekierowania rozmów na telefony komórkowe, w ich smartfonach zostały zainstalowane aplikacje, które powodują, że handlowcy mogą odbierać i wychodzić z rozmowami do klientów, z własnego numeru stacjonarnego.

telefony VOIP

Każdy inny pracownik tej firmy, nie ma problemu z komunikacją z handlowcami, którzy dostępni są pod standardowymi numerami wewnętrznymi. Nawet wtedy, gdy są poza siedzibą firmy.

Poinformowaliśmy również o możliwości wydelegowania do firmy z zagranicy, dedykowanego aparatu telefonicznego, który będzie łączył się ze wspomnianą firmą przez numer wewnętrzny- za darmo.

Wymagać to będzie ustanowienia serwera VPN + skonfigurowania telefonu w firmie.

Podniesie to przy okazji poziom bezpieczeństwa rozmów telefonicznych oraz możliwość pracy zdalnej pozostałych pracowników w zespołach. Tzn. każdy bierze swój telefon do domu i komunikuje się z innymi pracownikami, którzy mogą się znajdować również w dowolnych lokalizacjach, w taki sam sposób jak podczas swojej pracy w biurze.

Comoveo ułatwia pracę

Przenieś swój zespół na nowy poziom, łącząc obecne kompetencje zespołu sprzedaży
z efektywnymi procesami i przyjazną aplikacją.

14 dni za darmo, bez zobowiązań