Firma z branży fotowoltaicznej

Zobacz, jakie funkcjonalności przygotowaliśmy dla Twojej firmy.

Przedstawiamy wdrożenie Comoveo CRM przeprowadzone w firmie z branży fotowoltaicznej. Podobne procesy istnieją również dla innych działalności, możliwe, że także dla Twojej.

Wdrożenie w tej firmie było realizowane w dwóch etapach.

Pierwszy, został przeprowadzony samodzielnie przez tę firmę – było nim rozpoczęcie korzystania z aplikacji Comoveo CRM i trwało około półtora roku. Przez ten czas doskonaliliśmy nasz produkt.

Czasami pojawiały się pytania, na które bardzo szybko odpowiadał nasz konsultant.

Naszemu kontrahentowi zależało na możliwości przefiltrowania baz danych tak, aby wyodrębnić pewne dane charakterystyczne dla wpisanych rekordów.

Przez cały czas utrzymywaliśmy kontakt z klientem poprzez naszego konsultanta. Ze względu na ciągły rozwój aplikacji wysyłaliśmy również poradniki i linki do filmików na YouTube.

W pewnym momencie, przez czytanie naszej strony, klient zorientował się, że realizujemy również wdrożenia. Tak, realizujemy – od 2 lat 😉

W ten sposób rozpoczął się drugi etap naszej współpracy.

oprogramowanie indywidualne

Efektem naszych działań było zintegrowanie z naszą aplikacją centrali VoIP, które odbyło się w chmurze. Dla pracy klienta potrzebne były jedynie podstawowe funkcjonalności fizycznej centrali opartej na oprogramowaniu Asterisk* i właśnie takie mu zaproponowaliśmy,
a następnie wdrożyliśmy.

Szanse sprzedaży i procesy

Najważniejszym pozytywnym akcentem współpracy było pełniejsze wdrożenie aplikacji Comoveo CRM. Finalnie wykorzystaliśmy moduły Szans Sprzedaży (proces pozyskiwania klienta) oraz Procesów (obsługa zamówień).

Dzięki naszym działaniom znacznie  podniósł się prestiż kontrahenta. Kontakt poprzez numer stacjonarny zamiast komórkowego jest bowiem dużo lepiej odbierane przez klientów (na co wskazuje raport Urzędu Komunikacji Elektronicznej: link)

Właściciel ma jeden telefon stacjonarny na biurku, zaś poza biurem odbiera telefony stacjonarne na swojej komórce. Podobnie jest z dzwonieniem – ma możliwość kontaktu z klientami poprzez aplikację na telefonie komórkowym.
Dodatkowo w witrynie www wprowadziliśmy formularz kontaktowy, za pomocą którego klienci odpowiadają na kilka pytań. Podane przez nich dane automatycznie wprowadzane do naszej aplikacji Comoveo CRM.

Na koniec jeszcze jedna dobra wiadomość – od tej pory przy każdym zamykaniu zakupu klient otrzymuje informację, że kończy się okres międzyobsługowy i wymagany jest przegląd. Teraz właściciel nie musi już pamiętać o tym, żeby przypomnieć się klientom. To klient prosi
o przedłużenie gwarancji.

Jeśli chcesz rozwinąć skrzydła w tym trudnym biznesowo czasie, skontaktuj się z nami!

Comoveo ułatwia pracę

Przenieś swój zespół na nowy poziom, łącząc obecne kompetencje zespołu sprzedaży
z efektywnymi procesami i przyjazną aplikacją!

Przez 14 dni za darmo, bez zobowiązań